Ligowe granie i pomaganie

2021-12-20
Za nami niezwykle emocjonująca piłkarska jesień... nie tylko na boisku. Kluby aktywnie włączyły się w realizację celów CSR-owych, także tych inspirowanych przez ligę. Na najlepszych zawodników w F1L czekały wyróżnienia, ale i możliwość realnej pomocy. Dzięki wsparciu sponsora tytularnego ligi Piłkarz Miesiąca wybierał cel charytatywny, na który Fortuna przekazywała 10000 PLN.

We wrześniu – historycznie pierwszym miesiącu przyznawania nagrody – statuetkę wywalczył Juliusz Letniowski, zawodnik Widzewa Łódź. Zdobył on dwa gole i był niewątpliwie jednym z filarów drużyny, która wówczas znajdowała się na pozycji lidera. Postanowił on przekazać środki małemu Leosiowi Grzywie, chorującemu na rdzeniowy zanik  mięśni typu 1 (SMA1).

 

Październik i listopad to czas, w którym nie miał sobie równych Kamil Biliński z Podbeskidzia. Dwukrotnie triumfował w plebiscycie, w którym swój głos oddawali kibice i panel ekspertów. Tuż po otrzymaniu statuetki piłkarza października Kamil Biliński ustrzelił hattricka i zdobył asystę w meczu z Widzewem Łódź, czym zgłosił akces do walki o kolejne wyróżnienie. Napastnik zdecydował, że symboliczny czek od Fortuny na kwotę 10000 PLN zostaną przekazane pani Karolinie Pękale oraz zawodnikowi, który rozgrywa mecz o życie – Wojciechowi Onsorge.

 

Głosowanie na Piłkarza Miesiąca było uzupełnieniem innych akcji CSR-owych zainicjowanych przez Fortunę: #FortunaGdyPełnaTrybuna i #FortunaZaGole, które zapisały się w świadomości kibiców Fortuna 1 Ligi i były z powodzeniem realizowane w poprzednich sezonach.

 

, Fot. 400mm.pl

Zobacz również1 liga na Facebooku