Liga z klasą #2: Od Warty do Miedzi

2019-12-13
Podsumowań ciąg dalszy… tym razem na tapetę wzięliśmy działania marketingowe i CSR-owe pierwszych sześciu zespołów. Zachęcamy do lektury.

 

Warta Poznań to zespół, który przezimuje na pozycji lidera. Wysoka dyspozycja na murawie, jest też potwierdzona pomysłem na działania marketingowe. Nieszablonowa, kreatywna inicjatywa poszukiwania partnerów biznesowych poprzez umieszczenie na koszulkach zawodników QR kodu odbiła się szerokim echem w piłkarskiej Polsce. Zeskanowany kod przenosił na specjalnie stworzoną stronę: WartoBudowac.pl.

 

Warta Poznań otwarta jest również na kibiców. Łukasz Trałka przekazał swojemu wiernemu fanowi Bastianowi szalik, a także zapolował do wspólnego zdjęcia. Chłopiec przygotował transparent i napisał list do idola. Wspierał Łukasza w czasie jego gry wcześniej w Lechu, teraz  w Warcie. 

 

 

PGE Stal Mielec świętowała 80-lecie istnienia klubu. Z tej okazji zawodnicy wraz ze sztabem szkoleniowym odbyli tourne w USA, gdzie rozegrali m.in. jedyne takie derby na świecie ze Stalą Mielec Nowy Jork.

 

Mielczanie działają również na rzecz lokalnej społeczności, odwiedzając placówki edukacyjne oraz zachęcając grupy najmłodszych do wizyt na stadionie. W Mikołajki wraz z Elfami odwiedzili również mielecki szpital. 

 

Trzecie w tabeli Podbeskidzie Bielsko-Biała przygotowało wyjątkowy kalendarz. Inicjatywa wykonania fotografii nie na stadionie, ale w plenerze – w beskidzkim krajobrazie, z którym silnie identyfikują się Górale skierowała na nich uwagę mediów m.in. dziennikarzy „Faktu”. 

 

 

Podbeskidzie podchodzi do działań na rzecz lokalnego środowiska ze szczególną starannością. Świadczą o tym niezwykłe liczby. W całej 10. edycji akcji "Oddaj krew, idź na mecz" mieliśmy 155 krwiodawców i 70 litrów krwi. Swoją cegiełkę dołożyli nie tylko mieszkańcy Bielska-Białej, ale i Żywca, Cieszyna czy Czechowic-Dziedzic.

 

Radomiak Radom wraz z Chrobrym Głogów brał udział w quizowym pojedynku braci Abramowiczów, który był chętnie oglądany przez pierwszoligowych kibiców.

 

Radomski klub aktywnie działał również na rzecz lokalnej społeczności, a dobrym duchem wszystkich inicjatyw wydaje się pewien człowiek. Hrabia Zdzisław Radulski, czyli żywa legenda Radomiaka. Jego historia i kilkadziesiąt lat spędzonych przy klubie po dziś dzień budzi szacunek nie tylko kibiców z Mazowsza. 

 

Olimpia Grudziądz to klub wizytówka, jeśli chodzi o angażowanie się w akcje pomocowe, charytatywne i szereg zupełnie różnych inicjatyw lokalnych. Zebrane w trakcie jednego z meczów książki trafiły do Domu Dziecka. 

 

W grudziądzkim środowisku podjęto również współpracę z fundacją DKMS, ale zbierano również artykuły dla zwierzaków w schroniskach. Jak mówią przedstawiciele klubu, często odwiedzają dzieci w szpitalach, bo uśmiech dziecka to najpiękniejsza rzecz na świecie. 

 

Szóstym klubem jest Miedź Legnica ze swoją sympatyczną maskotką lwem – pieszczotliwie nazywanym królem pierwszoligowej dżungli. W trakcie #PierwszoligowegoCzytania dzieciaki słuchały przygotowanej na tę okazję kultowej bajki „Król lew”.

 

W okresie wakacyjnym odbyła się 23. Edycja turnieju Wakacyjna Przygoda z Piłką, a na święta sympatycy zielono-niebiesko-czerwonych z Ośrodka Kibice Razem Miedzi Legnica wzorem poprzednich lat zorganizowali zbiórkę słodyczy, zabawek i akcesoriów sportowych na paczki świąteczne dla dzieci oraz podopiecznych ośrodka z legnickiego Zakaczawia.

 

W kolejne dni podsumujemy działania CSR kolejnych pierwszoligowców. 

 

Autor: 1liga.org, Fot. 400mm.pl

Zobacz również1 liga na Facebooku