Liga była ciekawsza, czyli nie samym futbolem żyje człowiek

2021-06-26
W Fortuna 1 Lidze nie ma nudy! Za nami miesiące obfitujące w aktywne działania, nie tylko na boisku.

W rundzie wiosennej nasz sponsor tytularny – Fortuna Zakłady Bukmacherskie – przygotował kolejną odsłonę akcji #FortunaZaGole. Każda bramka dała 1000 zł na leczenie małej Zuzi Kaproń, a w sumie padło czterdzieści aż osiem trafień! Pierwszoligowcy mocno wzięli sobie do serca ideę pomagania poprzez strzelone gole i w 21 zaliczanych do akcji spotkaniach tylko dwa razy padł bezbramkowy remis. Co warte podkreślenia aż 17 z 18 klubów występujących w Fortuna 1 Lidze udało się przynajmniej jednym golem dołożyć swoją cegiełkę do końcowej sumy zbiórki. 

 

Aktywizację klubów w social mediach rozpoczęliśmy od akcji #FortunaDajeUśmech z okazji Dnia Uśmiechu. Pierwszoligowcy na swoich kanałach przygotowali wiele pozytywnych treści, bo futbol ma sprawiać radość. Zachęciliśmy nasze kluby również do wzięcia udziału w inicjatywie #PokolorujPierwszoligowyŚwiat – stworzonej głównie z myślą o najmłodszych. W dniu kolorowanki przygotowały one ich wyjątkowe, klubowe wersje. Na dzieciaki czekały także różne konkursy! Kolejną propozycją był Dzień Łamigłówki i układanki, gdzie kluby wykazały się dużą dozą kreatywności. Przygotowały liczne zagadki, krzyżówki, quizy, a więc sympatycy pierwszoligowców z pewnością nie mogli się nudzić! Dość powiedzieć, że kibice Zagłębia Sosnowiec zaangażowali się tak bardzo, że wspólnie rozwiązywali propozycję szczegółowej krzyżówki zaproponowanej przez sosnowiczan!

 

Wraz z klubami przygotowaliśmy również zabawę aktywacyjną jeszcze przed długo wyczekiwanym powrotem kibiców na trybuny - #BarwySerca, która dotarła do blisko dwustu tysięcy sympatyków. To było wyjątkowe barwowe święto na portalach społecznościowych, które ogłosili piłkarze wszystkich drużyn w specjalnie przygotowanym na tę okazję materiale wideo. Co warto zaznaczyć, pojawiło się niespełna 1000 kibicowskich materiałów dumnych kibiców opatrzonych tym hashtagiem – na Facebooku, Instagramie i Twitterze. Pokazuje nam to jasno, jak ważną część życia stanowią dla kibiców pierwszoligowe kluby!

 

 Autor: 1liga.org, Fot. 400mm.pl

Zobacz również1 liga na Facebooku