Leszek Ojrzyński znów w Koronie Kielce!

2021-12-17
Nowym trenerem Korony Kielce został Leszek Ojrzyński. 49-letni szkoleniowiec związał się z kieleckim klubem kontraktem obowiązującym do 30 czerwca 2023 roku.

Urodzony w Ciechanowie Leszek Ojrzyński karierę trenerską rozpoczynał w 1997 roku od szkolenia drużyn trampkarzy w Legii Warszawa. W kolejnych latach zbierał  doświadczenie, jako asystent między innymi w Legionovii Legionowo, Błękitnych Stargard Szczeciński czy Polonii Warszawa. 

 

Pierwszym klubem, w którym objął stery, jako główny trener był Milan Milanówek. Prowadził również Znicza Pruszków, Wisłę Płock, Raków Częstochowa, Odrę Wodzisław i Zagłębie Sosnowiec.  

 

W latach 2011-2013 Leszek Ojrzyński był szkoleniowcem Złocisto-Krwistych, których prowadził w 66 spotkaniach. W Kielcach najlepszy wynik osiągnął w sezonie 2011/12, kiedy Korona zakończyła ekstraklasowe rozgrywki na 5. miejscu. Po pobycie w stolicy województwa świętokrzyskiego przeniósł się do Podbeskidzia Bielsko-Biała, a następnie do Górnika Zabrze. 

 

Największe sukcesy trener Leszek Ojrzyński święcił z Żółto-Niebieskimi, z którymi był związany w latach 2017-2018. W tym czasie zdobył z Arką Gdynia Puchar Polski oraz Superpuchar Polski. 

 

Ostatnim przystankiem w karierze trenera Ojrzyńskiego była Stal Mielec, z którą rozstał się w kwietniu 2021 roku.

Zobacz również1 liga na Facebooku