Kamil Pestka w najlepszej jedenastce

2019-06-25
Serwis Goal.com opublikował najlepszą jedenastkę fazy grupowej mistrzostw Europy do lat 21. Znalazł się w niej Kamil Pestka, który ostatnie pół roku spędził na wypożyczeniu w Chrobrym Głogów.

Polacy zajęli 3 miejsce w grupie i odpadli z mistrzostw Europy. O braku awansu zadecydowała przegrana z Hiszpanią 0:5. Wcześniej Biało-Czerwoni pokonali Belgów oraz gospodarzy turnieju Włochów. We wszystkich spotkaniach od 1 do 90 minuty zagrał Kamil Pestka. Dobre występy zaowocowały miejscem w najlepszej jedenastce turnieju fazy grupowej. 

 

- Bardzo dobrze wywiązał się ze swojej defensywnej roli. Nawet w meczu przegranym 0:5 z Hiszpanią, gdy sprawił duże problemy Daniemu Olmo" - czytamy w uzasadnieniu wyboru Kamila Pestki do najlepszej jedenastki fazy grupowej mistrzostw Europy do lat 21 portalu Goal.com.   

 

Najlepsza jedenastka fazy grupowej mistrzostw Europy do lat 21: Daniel Iversen (Dania) - Benjamin Henrichs (Niemcy), Gianluca Mancini (Włochy), Ibrahima Konate (Francja), Kamil Pestka (Polska) - Nicolo Barella (Włochy), Dani Ceballos (Hiszpania), Ianis Hagi (Rumunia), Marco Richter (Niemcy) - Luca Waldschmidt (Niemcy), Federico Chiesa (Włochy).

 

W minionym sezonie Fortuna 1 Ligi Pestka był wypożyczony do Chrobrego Głogów. 20-letni obrońca zagrał w 12 meczach ligowych ekipy z Głogowa i strzelił 1 gola.  

 

Autor: 1liga.org, Fot. 400mm.pl

Zobacz również1 liga na Facebooku