Hermes Neves Soares trenerem Arki

2022-11-24
Dotychczasowy asystent, 48-letni Hermes Neves Soares, został szkoleniowcem Arki Gdynia. Umowa obowiązywać będzie do 31 grudnia 2024 roku. Trwają również rozmowy nad zatrudnieniem nowych członków sztabu trenerskiego.

Hermes kibicom krajowej piłki jest z pewnością doskonale znany. Brazylijczyk z polskim paszportem, który obywatelstwo otrzymał w 2014 roku, jako piłkarz najdłużej bronił barw Korony Kielce i Jagiellonii Białystok. 

 
Do Arki trafił w lipcu 2021 jako asystent trenera Dariusza Marca. Po objęciu przez Ryszarda Tarasiewicza funkcji pierwszego trenera, dalej pracował w klubie w dotychczasowej roli. Teraz samodzielnie przejmie żółto-niebieskie stery.
 
- Trener Hermes jest w Arce od półtora roku i uznałem, że nadszedł czas, aby mógł się sprawdzić w poważniejszej roli niż dotychczas. Przez ten czas poznałem lepiej jego warsztat, spojrzenie na naszą drużynę oraz całą ligę. Zmiany w funkcjonowaniu drużyny są nieuniknione, ale wierzę że przebiegną sprawnie i wspólnie osiągniemy cel jakim jest awans do Ekstraklasy. Ze względu na to, że trener ma licencję UEFA A, Klub wystąpi do PZPN o zgodę na warunkowe prowadzenie drużyny jako pierwszy trener - mówi Michał Kołakowski, prezes Arki Gdynia SA. 
 
Obecnie trwają rozmowy z trenerami asystentami, którzy mieliby wzmocnić sztab pierwszej drużyny.
 
- Ta drużyna jest w stanie grać na dużo większej intensywności i wysokim pressingiem. Pierwsza połowa ostatniego meczu tej jesieni pokazała to najbardziej. Chcę wydobyć z tych zawodników to, co potrafią najlepiej. W tym kierunku chcemy się rozwijać - ocenia Hermes.


Autor: Arka Gdynia, Fot. Arka Gdynia

Zobacz również1 liga na Facebooku