GKS Katowice drugim beniaminkiem

2021-06-07
GKS Katowice to drugi beniaminek, który w przyszłym sezonie będzie występować w Fortuna 1 Lidze.

GKS Katowice do awansu potrzebował w poniedziałek wygranej nad Stalą Rzeszów. W pierwszych minutach meczu na listę strzelców wpisał się Adrian Błąd, jednak goście szybko wyrównali po potężnym uderzeniu z rzutu wolnego. Jeszcze przed przerwą gola zdobył Arkadiusz Woźniak, a po przerwie gospodarze zdobyli kolejne dwa trafienia i ich awans stał się faktem!  W bieżących rozgrywkach drużyna z Katowic zdobyła 70 punktów, na co złożyły się 22 wygrane, 4 remisy i 9 porażek. W 35. meczach zdobyli 65 goli, a stracili 38. Katowiczanie o awans z drugiego miejsca walczyli z Chojniczanką Chojnice i Wigrami Suwałki. Do awansu znacznie przybliżyła ich wygrana w Chojnicach, która miała miejsce ponad tydzień temu. 

 

Katowiczanie ostatnio w Fortuna 1 Lidze występowali w sezonie 2018/2019. Wówczas o utrzymanie walczyli do ostatniej kolejki, a nawet minuty. Do 90. minuty GKS miał wynik, który dawał im utrzymanie, jednak w doliczonym czasie gry bramkarz Bytovii, który powędrował w pole karne, uderzył głową nie do obrony i tym samym gospodarze musieli pożegnać się z pierwszoligowymi rozgrywkami. Po dwóch sezonach GKS powrócił na zaplecze polskiej piłki.

 

W barażach o Fortuna 1 Ligę na pewno zagrają Chojniczanka Chojnice, Wigry Suwałki oraz KKS Kalisz. O ostatnie barażowe miejsce walczą zawodnicy Skry Częstochowa, Stali Rzeszów, Garbarni Kraków, rezerw Śląska Wrocław.Autor: 1liga.org, Fot. 400mm.pl

Zobacz również1 liga na Facebooku