Fortuna 1 Liga wybiera Piłkarza Kwietnia

2022-05-02
Fortuna 1 Liga kontynuuje plebiscyt na Piłkarza Miesiąca, który wyłoniony zostanie w drodze głosowania kibiców i panelu ekspertów. Laureat nagrody za kwiecień będzie mógł wskazać cel charytatywny, na który sponsor tytularny rozgrywek przekaże 10 000 zł. Wśród nominowanych znaleźli się piłkarze Arki Gdynia, Miedzi Legnica, Puszczy Niepołomice, Widzewa Łódź oraz Korony Kielce.

O miano Piłkarza Kwietnia powalczą:

 

  • Hubert Adamczyk, Arka Gdynia
  • Jurich Carolina, Miedź Legnica
  • Szymon Kobusiński, Puszcza Niepołomice
  • Henrich Ravas, Widzew Łódź
  • Yevgeniy Shikavka, Korona Kielce

 

Kibice mogą oddać głos na swojego faworyta do wtorku (3 maja, 18:00)  na oficjalnej stronie Fortuna 1 Ligi na portalu Facebook (www.facebook.com/1liga.org). W tym czasie swoich kandydatów wskaże też panel ekspertów, w skład którego wchodzą przedstawiciele wszystkich 18 klubów Fortuna 1 Ligi, partnera telewizyjnego rozgrywek Telewizji Polsat, sponsora tytularnego firmy Fortuna oraz Pierwszej Ligi Piłkarskiej. 

 

Zwycięzca głosowania kibiców otrzyma 4 punkty, zaś wskazanie każdej z organizacji w panelu ekspertów warte będzie 1 punkt. Piłkarzem Marca zostanie zawodnik, który uzyska najwięcej punktów spośród nominowanych, a jego ogłoszenie nastąpi w środę 30 marca. 

 

Głosowanie na Piłkarza Miesiąca będzie uzupełnieniem innych akcji CSR-owych zainicjowanych przez Fortunę: #FortunaGdyPełnaTrybuna i #FortunaZaGole, które zapisały się w świadomości kibiców Fortuna 1 Ligi i były z powodzeniem realizowane w poprzednich sezonach.Zobacz również1 liga na Facebooku