Finał baraży o awans do Fortuna 1 Ligi

2020-07-28
Poznaliśmy drużyny, które zmierzą się w finale baraży o awans do Fortuna 1 Ligi.

Bytovia Bytów - Resovia Rzeszów 1:2 k. 6:7
Bramki: Daniel Feruga 107' - Kamil Radulj 95' (k)

W Bytowie na bramki kibice musieli czekać aż do dogrywki, podczas której gospodarze grali w osłabieniu, bo czerwoną kartkę obejrzać Haris Memić. Wynik spotkania otworzył Kamil Radulj z rzutu karnego. Gospodarze dążyli do wyrównania i udało się to w 107. minucie, kiedy to Daniel Feruga bezpośrednio z rzutu wolnego skierował futbolówkę do bramki. Do wyłonienia finalisty potrzebne były rzuty karne, a w tych lepsi okazali się zawodnicy Resovii, dla których była to dopiero druga wygrana od 29 lutego!

GKS Katowice - Stal Rzeszów 0:2 (0:1)
Bramki:
Damian Michalik 31', Radosław Sylwestrzak 61'

W Katowicach kibice oglądali naprawdę dobry mecz. Obie drużyny grały ofensywnie, ale to Stal okazała się skuteczniejsza. W 31. minucie Damian Michalik oddał strzał ze skraju pola karnego, a piłka odbiła się jeszcze od jednego z obrońców i wpadła do bramki gospodarzy. Drugą połowę goście również rozpoczęli bardzo dobrze, bo dośrodkowanie w pole karne wykorzystał zupełnie niepilnowany Radosław Sylwestrzak i to Stal mogłą cieszyć się z awansu do finału.

31 lipca o godzinie 17:30 Resovia Rzeszów na własnym stadionie zagra ze Stalą Rzeszów o awans do Fortuna 1 Ligi.