FIFA sprawdza stan przygotowań Tychów i Bielska-Białej

2019-01-22
Mistrzostwa Świata U-20, które odbędą się w Polsce zbliżają się wielkimi krokami. W ubiegłym tygodniu delegacje FIFA i PZPN odwiedziły Tychy i Bielsko-Białą, czyli dwa miasta przedstawicieli Fortuna 1 Ligi, w których będą rywalizować zespoły z całego świata.

Turniej w Polsce rozpocznie się za nieco ponad pięć miesięcy. W związku z tym przygotowania nabierają jeszcze większego tempa. Specjalna delegacja FIFA i PZPN odwiedziły stadiony GKS Tychy i Podbeskidzia Bielsko-Biała, które będą gospodarzami tzw. "małego mundialu". Podczas spotkań goście rozmawiali na tematy związane z bezpieczeństwem, systemem sprzedaży biletów, czy zaplecza dla piłkarzy, mediów i stref VIP. Stadiony zostały dokładnie sprawdzone - od piwnicy aż po dach.

 

- To już trzecia wizytacja naszego stadionu przed Mistrzostwami Świata U-20. Przedstawiciele FIFA nie ukrywają, że są zadowoleni ze współpracy i zaangażowania ze strony klubu i miasta. Delegaci z międzynarodowej federacji na każdym kroku podkreślają, że nasz obiekt dysponuje doskonałą infrastrukturą. Po organizacji Euro U-21 mamy już odpowiednie doświadczenie, dlatego mogę zapewnić, że jesteśmy bardzo dobrze przygotowani do przyjęcia drużyn z całego świata - mówi Grzegorz Bednarski, prezes Tyski Sport S.A.

 

Mistrzostwa Świata U-20 rozpoczną się dokładnie 23 maja, czyli niespełna tydzień po zakończeniu rozgrywek Fortuna 1 Ligi. W Tychach i Bielsko-Białej odbędą się wszystkie mecze grupy D oraz F. Ponadto na pierwszoligowych stadionach rozegraną zostaną dwa spotkania 1/8 oraz 1/4 finału "małego mundialu". Turniej zakończy się 15 czerwca.

 

W turnieju udział wezmą łącznie 24 drużyny. Na ten moment znamy 16 reprezentacji, które wystąpią w naszym kraju: Polska (gospodarz), Włochy, Portugalia, Ukraina, Francja i Norwegia, Japonia, Korea Południowa, Arabia Saudyjska, Katar, USA, Meksyk, Panama, Honduras, Nowa Zelandia i Tahiti. Kolejne drużyny uzyskają awans po turniejach eliminacyjnych w Afryce oraz Ameryce Południowej.

Autor: 1liga.org / gkstychy.info, Fot. 400mm.pl

Zobacz również1 liga na Facebooku