Dzień dziecka z pierwszoligowcami

2019-06-03
Mimo, że sezon w Fortuna 1 Lidze dobiegł końca, to pierwszoligowcy nie zapomnieli o świętowaniu dnia dziecka. Pierwszoligowe kluby zorganizowały mnóstwo atrakcji dla swoich najmniejszych kibiców.

Na obiektach sportowych Bruk-Bet Termalica odbył się wielki rodzinny piknik.

 

">

 

 

Na Starym Rynku w Chojnicach pojawił się "Chojnuś". Jednak największą atrakcją była możliwość stoczenia pojedynku z Emilem Drozdowiczem. Popołudniu płyta Starego Rynku zamieniła się w miniboisko, a chętnych do zmierzenia się z zawodnikiem Chojniczanki nie brakowało. Była też to dobra okazja, by zebrać autograf czy też zrobić wspólne zdjęcie.

 

 

Malowanie na płótnie, turniej 1x1 na miniboisku czy bramka celnościowa cieszyły się sporą popularnością w Strefie Małego Kibica i Akademii Piłki Nożnej na rynku Starego Miasta. Z okazji Dnia Dziecka i Dni Głogowa nie mogło tam zabraknąć przedstawicieli Chrobrego Głogów. 

 

 

Nie był to jednak koniec atrakcji dla najmłodszych ze stony Chrobrego. W rolę dziennikarzy wcieliły się kibicujące Chrobremu Głogów dzieci. Dominika, Bartek i Mikołaj mieli okazję przeprowadzić wywiady z ulubionymi piłkarzami, których sobie wybrali: Szymonem Drewniakiem, Jarosławem Ratajczakiem, Michałem Michalcem i Mateuszem Machajem. 

 
 

">

 

O dniu dziecka nie zapomniała Garbarnia Kraków. 

 

 

Do życzeń dołączył GKS Katowice.

 

 

Przedstawiciele Akademii ŁKS gościli na pikniku zorganizowanym z okazji Dnia Dziecka przez kibiców z Retkinii na boisku przy Szkole Podstawowej nr 6. Ełkaesiacy z Retkini przygotowali dla najmłodszych wiele atrakcji. Nie zabrakło gadżetów z przeplatanką, takich jak smycze, koszulki czy szaliki ufundowane przez Stowarzyszenie Kibiców ŁKS. Dodatkowo dzieci mogły skorzystać m.in. z dmuchanej zjeżdżalni czy posmakować potraw z grilla i pysznej pizzy. Gości swoją obecnością zaszczyciła również klubowa maskotka „Rycerz Bodzio” i reprezentantka sekcji siatkówki czyli „Wiewióra Zuzia”.

 

 

O swoich najmłodzych kibicach pamiętała Odra Opole. 

 

 

Na obiekcie Drzewiarza Jasienica piknik dla dzieci zorganizowało Podbeskidzie Bielko-Biała. Jednym z głównym punktów wydarzenia był turniej piłkarski, w którym udział wzięły tzw. „dzikie drużyny”. Dla tych, którzy nie wzięli udziału w rozgrywkach również zapewniono mnóstwo atrakcji, takich jak zawody sumo, mecze siatkówki i strefy zabaw dla najmłodszych.

 

 

Dzieciom życzenia złożył też Raków Częstochowa.

 

 

O dniu dziecka nie zapomniała też Sandecja Nowy Sącz. 

 

 

Wiele energii najmłodszym życzyła PGE FKS Stal Mielec. 

 

 

Dzieci z olsztyńskiego Domu Dziecka otrzymały prezenty od "Dumy Warmii". W imieniu klubu oddział mieszczący się przy ul. Korczaka 6 odwiedził prezes Stomilu Olsztyn, Maciej Radkiewicz. Młodzi podopieczni otrzymali koszulki-cegiełki, piłki Stomilu Olsztyn, a jeden z najwierniejszych kibiców – Adrian – dostał plakat pierwszego zespołu z autografami oraz osobistą dedykacją. 

 

 

W ten wyjątkowy dzień głównej murawie w Suwałkach pojawiły się wszystkie dzieci trenujące w Akademii Piłkarskiej Wigry Suwałki. Już tradycją stał się wspólny trening młodych piłkarzy na murawie gdzie swoje mecze rozgrywają zawodnicy pierwszoligowych Wigier. W tym roku w zabawie wzięli udział także rodzice, którzy rozegrali wewnętrzny turniej. Dla dzieci przygotowane zostały dodatkowe atrakcje i poczęstunek po trudach treningu. 

 

 

Wszystkim najmłodszym kibicom Fortuna 1 Ligi jeszcze raz składamy najlepsze życzenia! 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor: 1liga.org, Fot. 400mm.pl

Zobacz również1 liga na Facebooku