Dariusz Mazur prezesem Wigier Suwałki

2019-06-17
Dariusz Mazur ponownie prezesem Wigier! 49-latek po nieco ponad roku od złożenia swojej rezygnacji, znów stanie za sterami Suwalskiego Klubu Sportowego.

- Od dłuższego czasu w Klubie był wakat prezesa, po tym jak z tej funkcji zrezygnował Sylwester Cimochowski. Wigry od zawsze były w moim sercu i bardzo zależy mi na tym, aby ten klub funkcjonował jak najlepiej. Zrobię wszystko, żeby nie zawieźć zaufania zarządu i mam nadzieję, że już w nadchodzącym sezonie dostarczymy wiele radości naszym kibicom – mówi Dariusz Mazur.

 

Znany suwalski przedsiębiorca prezesem Wigier był już w latach 2011-2018, a jeszcze wcześniej, bo od 2007 roku pracował w klubie jako dyrektor sportowy. Przez 11 lat rządów Dariusza Mazura, biało-niebiescy odnieśli wiele sukcesów. Awansowali do 1 ligi, czy też otarli się o finał Pucharu Polski. Zdaniem wielu kibiców był to najlepszy czas w historii suwalskiej piłki nożnej.

 

- Wracając do klubu stawiam sobie 3 cele – mówi Mazur. – Pierwszy z nich jest celem sportowym. Przede wszystkim musimy utrzymać 1 ligę dla Suwałk, ale pamiętajmy też o naszej młodzieży. Moim marzeniem jest, aby w wyjściowym składzie Wigier zobaczyć kiedyś 5 wychowanków. Junior starszy powalczy w nadchodzącym sezonie o awans do makroregionu, natomiast junior młodszy do Centralnej Ligi Juniorów. Drugim celem jest podniesienie wartości marketingowej Wigier, natomiast trzecim – utworzenie siatki skautingowej na terenie północno-wschodniej Polski. Chciałbym, abyśmy wyszukiwali piłkarskie talenty i żeby Ci najzdolniejsi trafiali właśnie do Suwałk.

Autor: Wigry Suwałki, Fot. 400mm.pl

Zobacz również1 liga na Facebooku