Czwarta edycja trenera osiedlowego w Głogowie zakończona

2019-11-12
Dobiegła końca czwarta edycja Trenera Osiedlowego w Głogowie. Przez siedem miesięcy najmłodsi mogli uczestniczyć w bezpłatnych treningach na ośmiu przyszkolnych boiskach
Projekt Trener Osiedlowy jako zadanie finansowane przez Gminę Miejską Głogów prowadził Chrobry, który miał swoich przedstawicieli w postaci wykwalifikowanych trenerów. To oni organizowali najmłodszym zajęcia o charakterze sportowym lub rekreacyjnym. Najczęściej grupy spotkały się na swoich boiskach rywalizując w różnorodnych konkurencjach sportowych, ale były też wspólne wyjścia, na przykład na baseny lub pierwszoligowe mecze Chrobrego, a nawet wycieczki rowerowe. 
 
 
W ramach projektu odbyły się dwie duże imprezy ogólnomiejskie. W czerwcu przy szkole podstawowej nr 8 zorganizowano „Sportowe Rozpoczęcie Lata”, a we wrześniu na stadionie trzeci turniej piłkarski „Z Boiska na Stadion”. W pierwszym zmierzono się w wielu dyscyplinach sportowych, w tym drugim młodzież stworzyła podwórkowe drużyny i ten jeden raz roku na głównej murawie - ocenionej jako jednej z najlepszych w rozgrywkach Fortuna 1 Ligi - mogła rywalizować o główne nagrody. Łącznie w obu wydarzeniach udział wzięło 235 dzieci. Dodatkowo wspólnie z Trenerami Osiedlowymi zorganizowaliśmy „Wbieg na Wieżę Ratuszową”. 
 
 
Zajęcia prowadzili trenerzy, którzy razem ze swoimi podopiecznymi stworzyli dobrze współpracujące grupy. Najlepszym przykładem tego jest niespodzianką, jaką swojej pani trener zorganizowały dzieci trenujące na boisku przy szkole podstawowej nr 3. Pojawiły się na jej ślubie, osobiście składając najlepsze życzenia. 
 
 
 
Autor: 1liga.org, Fot. Chrobry Głogów

Zobacz również1 liga na Facebooku