Chrobry zagra dla Dawidka

2023-03-15
Niedzielny mecz z Zagłębiem Sosnowiec (godz. 18.00) będzie wyjątkowy, bo w nim Chrobry zagra nie tylko o punkty, ale też dla Dawidka.

5-letni Dawidek właśnie rozgrywa mecz swojego życia. Ma wrodzoną wadę serca, a ratunkiem jest kosztowna operacja. Suma, jaką trzeba za nią zapłacić jest ogromna i wynosi ok. 800 000 złotych. Mimo jej ogromu, brakuje już „tylko” ponad 30 procent całości. Kibice Chrobrego mają okazję pomóc!

 

Dawid Maślenik jest z Zielonej Góry, więc warto wyjaśnić, skąd jego obecność na stadionie przy Wita Stwosza, na którym spotkał się z piłkarzem Chrobrego Sebastianem Górskim, który niedawno grał w Lechii. I skąd jego zapowiedziany udział w niedzielnym meczu z Zagłębiem. Jedną z zaangażowanych w zbiórkę osób jest Krzysztof Dybizbański, ojciec byłego zawodnika Seweryna. Kibice mogą go pamiętać m.in. z klubowej prezentacji z 2018 roku, podczas której mocno „pociągnął” i ostatecznie wygrał licytację na rzecz kibica Pomarańczowo-Czarnych Tomka Sęka.

 

- Widziałem wtedy wielkie serce kibiców, padały większe i mniejsze kwoty, ale chętnych było mnóstwo. Teraz musimy zebrać wyższą kwotę i z kim, jak nie z Chrobrym - mówi Krzysztof Dybizbański.

 

W trakcie niedzielnego z Zagłębiem na stadionie będzie obecna grupa wolontariuszy, w tym strażaków z OSP Kłoda. 

 

 

Licytacja dla Dawidka we współpracy z klubem z Głogowa dostępna jest TUTAJ.

 Autor: Chrobry Głogów, Fot. Chrobry Głogów

Zobacz również1 liga na Facebooku