Chrobry przygotowuje się na podgrzewaną murawę

2021-01-01
Chrobry Głogów S.A. 30 grudnia ogłosił przetarg na wykonanie instalacji grzewczej boiska. Nastąpiło to na podstawie przyjęcia przez radnych Rady Miejskiej budżetu Głogowa na 2021 rok, w którym zabezpieczone zostały środki na realizację tego zadania. Tym samym Chrobry, który w ostatnim procesie licencyjnym został dobrze oceniony na podstawie kryteriów finansowych, administracyjnych oraz sportowych, w nowym roku sprosta również infrastrukturalnym wymaganiom związanym z uczestnictwem zespołu na poziomie 1 ligi.
Podgrzewana murawa stanie się wymogiem, który w trakcie sezonu 2021/22 będą musiały spełnić wszystkie kluby występujące na poziomie Fortuna 1 Ligi. W związku z tym muszą złożyć dokumentację dotyczącą przebudowy z harmonogramem prac zakładającym ich zakończenie najpóźniej do 31 października 2021 roku. 
 
 
Klub już 2 marca zamierza udostępnić część obiektu od strony ul. Wita Stwosza w celu wykonania węzła cieplnego. Natomiast 17 maja terenem budowy stanie się cały stadion. To będzie wiązać się z koniecznością przełożenie dwóch ostatnich meczów, z GKS-em Bełchatów i Arką Gdynia. Chrobry wystosował w tej sprawie pisma na chwilę obecną do Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz Arki. 
 
 
Zakończenie wszystkich prac planowane jest na koniec sierpnia, co również w zależności od terminarza może wiązać się z przełożeniem pierwszych spotkań. 
 


Zobacz również1 liga na Facebooku