Bruk-Bet Termalica z awansem!

2021-06-13
Bruk-Bet Termalica może cieszyć się z awansu do PKO BP Ekstraklasy. Zawodnicy Mariusza Lewandowskiego w niedzielę potrzebowali remisu bądź wygranej w starciu ze Stomilem Olsztyn. Mecz zakończył się podziałem punktów.

W bieżącym sezonie Bruk-Bet Termalica doznała najmniej porażek z całej stawki, bo tylko 5. Niecieczanie mogą pochwalić się również dobrą ofensywą, bo do tej pory zdobyli 56 bramek, co jest drugim najlepszym rezultatem. Niemal od początku sezonu zawodnicy Mariusza Lewandowskiego byli w samej czołówce Fortuna 1 Ligi. Po 25. kolejce Bruk-Bet Termalika miała aż 9 punktów przewagi nad drugim Górnikiem Łęczna. Wiosną jednak drużyna zremisowała sporo spotkań, a także przegrałą w marcu m.in. w Rzeszowie z beniaminkiem. Duże problemy zaczęły się od połowy maja, kiedy to na 15 możliwych punktów "Słoniki" zdobyły tylko 5 oczek. 

 

Wiodącą postacią drużyny z Niecieczy jest Roman Gergel, który jest liderem klasyfikacji strzelców i ma na swoim koncie aż 19 goli. Doświadczony 33-latek pod koniec rozgrywek doznał jednak urazu i trener Mariusz Lewandowski nie mógł skorzystać z jego usług w takim stopniu, w jakim by chciał. W ostatnich meczach Gergel wchodził tylko z ławki rezerwowych, a ostatniego gola zdobył 12 maja w zaległym spotkaniu z Radomiakiem Radom. Ważnym graczem w układance Lewandowskiego jest także kapitan Piotr Wlazło, a także Artem Putiwcew. Kilka bardzo ważnych punktów udało się także zdobyć dzięki Mateuszowi Grzybkowi, który w samych końcówkach doskonale odnajdywał się pod bramką rywali. 

 

Niecieczanie do Fortuna 1 Ligi powrócili w sezonie 2018/2019 i ostatecznie zajęli miejsce w środkowej stawce. Rok później zajęli 6. miejsce, które dało możliwość gry w barażach, ale w półfinale musieli uznać wyższość Warty Poznań. Tym razem nic nie stanęło już na przeszkodzie i Bruk-Bet może cieszyć się z powrotu do najwyższej klasy rozgrywkowej. Zobacz również1 liga na Facebooku