Bohater 27. kolejki: Valerijs Sabala

2019-04-09
Bohaterem 27. kolejki w Fotuna 1 Lidze został Valerijs Sabala. Jego bramki nie tylko dały w niedzielę zwycięstwo ekipie Podbeskidzia Bielsko-Biała nad GKS-em Tychy, ale i pozwoliły Łotyszowi odskoczyć od reszty stawki w wyścigu o koronę króla strzelców.

W niedzielne popołudnie Sabala zdobył gola numer 10 i 11 w tym sezonie Fortuna 1 Ligi. Dzięki tym trafieniom wyprzedził Rafała Kujawę i został liderem klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców. Co więcej już teraz dla Łotysza jest to najlepszy wynik strzelecki w jego dotychczasowej karierze na pierwszoligowych boiskach. – Przed każdym sezonem stawiam sobie bramkowy cel, jaki chce osiągnąć. Oczywiście jako napastnik chce zdobywać tych goli jak najwięcej. Uważam, że stać mnie jeszcze na kilka trafień w lidze w tym sezonie. Dodatkowe 5 lub 6 bramek będzie dla mnie satysfakcjonującym wynikiem – przyznaje Valerijs Sabala.

 

Napastnik „Górali” odblokował się po 8 spotkaniach bez strzelonego gola. Po raz ostatni Sabala trafił w lidze na początku listopada. – Cieszę się, że wreszcie udało mi się odblokować i już na początku kwietnia mam 3 gole na swoim koncie. Skąd taka blokada? Nie mam pojęcia, ale najważniejsze, że to już za mną. Teraz czekam na kolejny mecz i kolejne bramki – zaznacza Sabala.

 

Wraz z bramkami Sabali przyszły też zwycięstwa Podbeskidzia w lidze.  – Początek w naszym wykonaniu nie był taki, jaki zakładaliśmy przed startem. Teraz jednak nasza forma rośnie, zwycięstwa zwiększają naszą pewność siebie na boisku. Chcemy zdobyć jak najwięcej punktów i zanotować jak najwięcej zwycięstw do końca sezonu – dodaje.

 

Sabala walczy o koronę króla strzelców w Fortuna 1 Lidze. Po 27. kolejkach zawodnik Podbeskidzia jest samodzielnym liderem z 11 golami. Tuż za nim znajduje się Rafał Kujawa – 9 goli. Po 8 trafień mają Adrian Błąd oraz klubowy kolega Sabali – Łukasz Sierpina. – Chciałbym wygrać rywalizację i zdobyć koronę króla strzelców. Jestem napastnikiem i ze zdobytych bramek jestem rozliczany. Mam nadzieję, że moje bramki przyczynią się do kolejnych zwycięstw Podbeskidzia – kończy Sabala.

Autor: 1liga.org, Fot. 400mm.pl

Zobacz również1 liga na Facebooku