Bohater 24. kolejki: Piotr Skiba

2019-03-19
Po 3 wiosennych meczach Stomil Olsztyn ma na swoim koncie 7 punktów. Dzięki wygranej w ostatniej kolejce nad Wigrami, „Duma Warmii” opuściła strefę spadkową. Duża w tym zasługa bramkarza – Piotra Skiby, który w meczu z ekipą z Suwałk obronił rzut karny.

Stomil w 3 meczach stracił tylko 1 gola. Skiba skapitulował dopiero po strzale Bartosza Bidy z Wigier  w 82. minucie meczu. Do tego momentu bramkarz „Dumy Warmii” był niepokonany przez 303 minuty, wliczając ostatni mecz w 2018 roku z ŁKS-em Łódź. – Budujemy tożsamość Stomilu, oddajemy serducho. To kolejny krok w celu utrzymania, cieszymy się, ale zakasamy rękawy i walczymy dalej. To był sytuacyjny strzał gracza Wigier. Pewnie gdybym rzucił się intuicyjnie, to miałbym większą szansę  na obronę – powiedział po sobotnim meczu Skiba.

 

Pomimo puszczonej bramki Skiba był jednym z bohaterów sobotniego starcia z Wigrami. W 51. minucie golkiper Stomilu obronił rzut karny wykonywany przez Roberta Bartczaka.  Dzięki kapitalnej interwencji gospodarze zachowali dwubramkowe prowadzenie. – Mówiłem, że mam przewiane lewe ucho, dlatego rzuciłem się w prawo. A tak na serio trener Wyłupski analizował to, jak piłkarze Wigier wykonują jedenastki. Bohaterowie są na wojnie, a ja wykonuję tylko swoją pracę najlepiej jak tylko mogę – zaznacza Skiba.

 

">

 

Dzięki wygranej Stomil przesunął się na 15 pozycję w tabeli i ma 1 punkt przewagi nad strefą spadkową. – Trener przed sezonem powiedział nam, że Stomil to klub z tradycjami i kibicami, którzy oczekują od nas walki. Jeśli będziemy walczyć od pierwszej do ostatniej minuty, to kibice będą nas wspierać gorącym dopingiem. Teraz jesteśmy już myślami przy meczu z Rakowem. Na pewno będzie to ciekawe spotkanie – kończy doświadczony golkiper Stomilu.  

 

Wszystkie spotkania Fortuna 1 Ligi możesz obstawiać na www.efortuna.pl.

 

Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard związany jest z ryzykiem.

Autor: 1liga.org, Fot. 400mm.pl

Zobacz również1 liga na Facebooku