Arka Gdynia w półfinale Fortuna Pucharu Polski

2021-03-02
Arka Gdynia wygrała w Niepołomicach 5:2 z tamtejszą Puszczą i awansowała do półfinału Fortuna Pucharu Polski.

Puszcza Niepołomice - Arka Gdynia 2:5 (1:1)
Bramki: Marcin Stefanik 45' (k), Erik Cikos 90' - Mateusz Żebrowski 37', Maciej Rosołek 53', Marcus Vinícius 71' (k), 88, Luis Valcarce 90'

Arka Gdynia od początku próbowała narzucić swój styl gry i atakowała gospodarzy. Przyniosło to skutek w 37. minucie, kiedy Michał Żebrowski zdecydował sie na strzał zza pola karnego i ładnym uderzeniem pokonał golkipera Puszczy. Podopieczni Tomasza Tułacza wyrównali tuż przed przerwą, kiedy sędzia Paweł Gil podyktował rzut karny, a jedenastkę na bramkę zamienił Marcin Stefanik. Druga połowa źle rozpoczęła się dla Puszczy. W 53. minucie po zamieszaniu w polu karnym z bliskiej odległości gola zdobył Maciej Rosołek. Losy meczu zostały praktycznie przesądzone w 71. minucie, kiedy Marcus Da Silva wykorzystał rzut karny, jednak może mówić o dużym szczęściu, bo uderzenie nie było dobre, ale Gabriel Kobylak również nie popisał się przy interwencji. Gospodarze mogli jeszcze zdobyć gola kontaktowego, ale brakowało im spokoju pod bramką Arki. W 89. minucie Marcus Da Silva dołożył kolejne trafienie, a w doliczonym czasie gry gola zdobył Luis Valcarcei. Odpowiedzieli jeszcze gospodarze za sprawą Erika Cikosa i tablica na koniec spotkania wskazywała wynik 2:5.

Arka jest pierwszym półfinalistą Fortuna Pucharu Polski. Gdynianie mogę czekać na wyniki pozostałych trzech meczów Lech Poznań - Raków Częstochowa, Chojniczanka Chojnice - Cracovia i Legia Warszawa - Piast Gliwice.