Arka Gdynia w finale Fortuna Pucharu Polski!

2021-04-07
Arka Gdynia wygrała po rzutach karnych z Piastem Gliwice i awansowała do Fortuna Pucharu Polski!

Arka Gdynia - Piast Gliwice 0:0 (rzuty karne 4:3)

Od początku środowego spotkania nie brakowało emocji. W 7. minucie Piast Gliwice mógł wyjść na prowadzenie, ale po zamieszainu w polu karnym obronną ręką wyszli gospodarze. Kilka minut później na uderzenie zdecydował się Adam Deja, a futbolówkę mógł jeszcze dotknąć Adam Danch, jednak obrońca Arki nie trafił w piłkę. W 27. minucie uderzał Maciej Rosołek, ale tym razem dobrą interwencją popisał się golkiper gości. Do przerwy obie drużyny stworzyły jeszcze kilka sytuacji, ale żadna nie zakończyła się bramką. W drugiej połowie częściej przy piłce utrzymywali się zawodnicy Piasta, jednak w 64. minucie uderzał Fabian Hiszpański, ale ponownie dobrze interweniował Frantisek Plach. Pod koniec podstawowego czasu gry okazje miał jeszcze Marcus da Silva, a także Jakub Świerczok, którzy zostali zatrzymani przez golkiperów. W dogrywce goście byli stroną przeważającą, lecz Arka skutecznie się broniła i od czasu do czasu odgryzała się groźnymi akcjami. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne, w których lepsi okazali się gospodarze wygrywając 4:3!