[AKTUALIZACJA] Komunikat PZPN ws. badań klubów F1L

2020-05-08
Zespół Medyczny PZPN przeprowadził analizę wyników badań na obecność przeciwciał anty-SARS-CoV-2 przeprowadzonych w klubach Fortuna 1 Ligi. Zgodę na treningi w grupach otrzymały wszystkie kluby.

Departament Rozgrywek Krajowych PZPN poinformował, że w czwartek, 7 maja 2020 roku, we wszystkich klubach Fortuna 1. Ligi przeprowadzone zostały badania diagnostyczne – przesiewowe na obecność przeciwciał anty-SARS-CoV-2. W sytuacji stwierdzenia wyniku pozytywnego lub niejednoznacznego, konkretna osoba zostawała kierowana do dalszej diagnostyki badaniem wymazu z dróg oddechowych w kierunku SARS-CoV-2 met. Real Time RT-PCR. Do czasu uzyskania ostatecznych wyników badań kluby mogły przeprowadzać wyłącznie treningi indywidualne.

Zespół Medyczny PZPN na bieżąco analizuje wyniki badań na obecność przeciwciał anty-SARS-CoV-2 przeprowadzonych w klubach Fortuna 1. Ligi. Ich wynikiem jest zgoda rozpoczęcia z dniem 9 maja treningów grupowych, w zakresie zgodnym z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 7 maja 2020 roku, w klubach: Zagłębie Sosnowiec, Chojniczanka Chojnice, GKS Tychy, Odra Opole i Stomil Olsztyn.


AKTUALIZACJA #1
Zgodę otrzymała również Puszcza Niepołomice.

AKTUALIZACJA #2
Zgodę na trening grupowy od 10 maja otrzymały Bruk-Bet Termalica Nieciecza, Sandecja Nowy Sącz i Podbeskidzie Bielsko-Biała.

AKTUALIZACJA #3
Zgodę otrzymała również Warta Poznań.

 

AKTUALIZACJA #4

Akceptację na trening grupowy otrzymały Wigry Suwałki i Chrobry Głogów.


AKTUALIZACJA #5
GKS Jastrzębie również może rozpocząć trening grupowy.

AKTUALIZACJA #6
Zgodę otrzymał również GKS Bełchatów.

 

AKTUALIZACJA #7

Zgodę na trening grupowy od 11 maja otrzymała Olimpia Grudziądz.

 

AKTUALIZACJA #8

Akceptację na trening grupowy od 11 maja otrzymał także Radomiak Radom. To już komplet klubów.


Wcześniej akceptację na treningi grupowe do 14 osób uzyskały pierwszoligowe Miedź Legnica i Stal Mielec, które w ostatnim tygodniu maja przystąpią do rozgrywek Totolotek Pucharu Polski.

Kolejne wyniki badań będą spływać w najbliższych godzinach i decyzje Zespołu Medycznego PZPN, dotyczące klubów Fortuna 1. Ligi, będą aktualizowane w tym tekście na bieżąco.

Autor: PZPN, Fot. 400mm.pl

Zobacz również1 liga na Facebooku