8. kolejka. Podsumowanie

2019-09-08
W weekend gospodarze byli bardzo gościnni dla swoich rywali. Na własnym stadionie zapunktowały tylko Sandecja Nowy Sącz i Zagłębie Sosnowiec, które zremisowały swoje spotkania.

Chrobry Głogów - Radomiak Radom 0:2

W Głogowie mieli nadzieję, że po wygranej w Bełchatowie uda się także zwyciężyć na własnym stadionie. Tak się jednak nie stało, mimo że do Chrobrego przyjechał Radomiak, czyli drużyna, która do tej pory miała problemy z grą na wyjeździe. W 18. minucie Radomiak wyszedł na prowadzenie. Po przerwie Chrobry ruszył do ataku i gdy wydawało się, że to gospodarze są bliżej zdobycia bramki, gola strzelił Radomiak. Ostatecznie to podopieczni Dariusza Banasika cieszyli się z trzech punktów, a Chrobry wciąż znajduje się w strefie spadkowej.

Chojniczanka Chojnice - Stomil Olsztyn 1:3

Chojniczanka Chojnice nadal nie może ustabilizować formy na własnym stadionie. Tym razem komplet punktów z Chojnic wywozi Stomil Olsztyn, który zdobył trzy bramki i w pełni zrehabilitował się kibicom za porażkę z Zagłębiem Sosnowiec. W Chojnicach z kolei muszą w końcu znaleźć sposób na wygrywanie.

Wigry Suwałki - Puszcza Niepołomice 2:3

Puszcza Niepołomice wygrała kolejne ligowe spotkanie na wyjeździe. Tym razem podopieczni Tomasza Tułacza wywieźli komplet punktów z Suwałk, gdzie polegli wcześniej gracze Podbeskidzia i Bruk-Bet Termaliki. Puszcza prowadziła już 3:0, a Wigry zdobyły dwie bramki ale nie były w stanie doprowadzić do wyrównania.

Sandecja Nowy Sącz - GKS Jastrzębie 1:1

Na pierwsze gole kibice musieli czekać do drugiej połowy. Dominik Kun otworzył wynik spotkania, ale goście zdołali wyrównać. GKS zremisował kolejny mecz z rzędu, a Sandecja nie mogła potwierdzić, że na jej stadionie trudno zdobywać punkty.

Zagłębie Sosnowiec - GKS Bełchatów 1:1

Podział punktów w Sosnowcu. Goście z Bełchatowa wyższli na prowadzenie za sprawą gola Mateusza Marca z rzutu karnego, który na listę strzelców wpisuje się piąty raz z rzędu. Zagłębie doprowadziło jednak do wyrównania i obie ekipy znajdują się w środkowej strefie tabeli.

Spotkania PGE Stal Mielec - GKS Tychy, Olimpia Grudziądz - Bruk-Bet Termalica, Podbeskidzie Bielsko-Biała - Miedź Legnica, Warta Poznań - Odra Opole zostaną rozegrane 18 września. Ma to związek z powołaniami do reprezentacji zagranicznych, a także młodzieżowych reprezentacji Polski.