15. kolejka. Podsumowanie zaległych meczów

2020-12-09
Bardzo blisko niespodzianki było w Niecieczy, gdzie Odra Opole prowadziła przez całe spotkanie 1:0, ale w ostatniej sekundzie gola wyrównującego zdobył zawodnik gospodarzy Kacper Śpiewak.

Apklan Resovia - Radomiak Radom 0:0

Bezbramkowym remisem zakończyło się spotkanie w Rzeszowie. Radomiak co prawda miał przewage przez większość meczu, ale nie potrafił jej udokumentować żadnym golem. Okazje na zdobycie goli mieli Karol Angielski i Karol Podliński, jednak skutecznie bronił bramkarz gospodarzy lub napastnicy Radomiaka mieli problem z precyzją. Resovia mimo remisu nadal zamyka tabelę Fortuna 1 Ligi, a Radomiak jest w górnej części zestawienia.

Sandecja Nowy Sącz - GKS Jastrzębie 3:0 (2:0)
Bramki: Damir Sovsic 6', Damian Chmiel 34', Michał Walski 87'

Bardzo ważne spotkanie wygrali zawodnicy Sandecji Nowy Sącz. Już w 6. minucie gospodarze prowadzili za sprawą gola Sovisicia. Po chwili mogło być 2:0, ale Mariusz Pawełek naprawił swój błąd i popisał się dobrą interwencją. W 33. minucie bramkarz gości był już bezradny, bo na listę strzelców wpisał się Damian Chmiel. Goście w drugiej połowie prezentowali się lepiej, ale to nie wystarczyło do nawiązania walki. Pod koniec meczu wynik spotkania ustalił Michał Walski i Sandecja mogła cieszyć się z trzeciej wygranej z rzędu.

Bruk-Bet Termalica - Odra Opole 1:1 (0:1)
Bramka: Kacper Śpiewak 90' - Konrad Nowak 5'

Blisko niespodzianki było w Niecieczy, gdzie Bruk-Bet zmierzył się z Odrą. Goście na prowadzenie wyszli w 5. minucie, kiedy to Konrad Nowak wykorzystał kontrę swojego zespołu. Przez cały mecz to gospodarze częściej byli przy piłce, ale nic z tego nie wynikało, ponieważ Odra skutecznie się broniła, a kiedy trzeba było to wychodziła wysokim pressingiem. W 76. minucie w dobrej okazji mógł znaleźć się Roman Gergel, ale nie opanował on futbolówki mając przed sobą tylko golkipera. Gospodarze do końca walczyli o gola i ta sztuka im się udała w ostatniej sekundzie, kiedy Kacper Śpiewak strzałem głową dał swojej drużynie jeden punkt.