1 Liga Stats: Zapowiedź wielkiego finału

2022-05-28
Nadchodzi wielki finał rozgrywek Fortuna 1 Ligi w sezonie 2021/2022. W grze o ekstraklasę pozostały już tylko dwie drużyny, które zmierzą się w niedzielnym pojedynku w Kielcach. Liczby wskazują, że zapowiada nam się bardzo wyrównane widowisko.

Korona Kielce – Chrobry Głogów (29 maj, niedziela, 20:45)

Korona i Chrobry miały okazję rywalizować ze sobą na przestrzeni dwóch poprzednich lat. Jednak każdy z czterech rozegranych w tym czasie meczów kończył się wynikiem 1:1 lub 2:2, a zatem podziałem punktów. Tym razem któraś z drużyn będzie musiała zwyciężyć – ale kto wie, być może rozstrzygnięcie poznamy dopiero po serii rzutów karnych?

Te gospodarze po raz ostatni wykonywali w 2016 roku, gdy w Pucharze Polski natrafili na Puszczę Niepołomice. W serii jedenastek lepsi okazali się niepołomiczanie, którzy wyrzucili kielczan za burtę. W tym samym roku w rzutach karnych z Pucharu Polski odpadali głogowianie, za porażkę których odpowiadają obecni wicemistrzowie Polski, a byli mistrzowie Fortuna 1 Ligi, zespół Rakowa Częstochowa.

Korona wygrała 3 i przegrała 2 poprzednie mecze domowe, grając „w kratkę”. W ośmiu poprzednich starciach na własnym boisku kielczanie zdobywali co najmniej jedną gola, najwięcej strzelając w półfinale barażów przeciwko Odrze Opole, którą pokonali aż 3:0.

Chrobry przełamuje trendy, które sam wypracował w tym sezonie. W półfinale zespół wygrał na wyjeździe przeciwko Arce Gdynia. Jeśli jednak spojrzeć na ligową tabelę to, licząc tylko starcia wyjazdowe, okazuje się, że głogowianie są jedną z najgorszych drużyn. Poza własnym boiskiem Chrobry wygrywał tylko czterokrotnie (wliczając w to spotkanie przeciwko Arce) i traci średnio 1.33 gola co mecz. Sprawdź kursy na mecz!Autor: Antoni Majewski / STATSCORE, Fot. 400mm.pl

Zobacz również1 liga na Facebooku