1 Liga Stats: Zapowiedź meczu Odra - Widzew

2021-03-09
Przed nami starcie w środku tygodnia. W Opolu zawita drużyna Widzewa Łódź. Choć obie ekipy sąsiadują ze sobą w tabeli i dzieli je różnica jednego punktu, jeśli chodzi o formę znajdują się na dwóch różnych biegunach.

Odra Opole – Widzew Łódź (10 marca, środa, 17:40)

 

Opolanie nie wygrali w Fortuna 1. Lidze już od sześciu spotkań. Dwa poprzednie mecze w tym roku Odra przegrała, choć strzelała jedną bramkę. 66% goli Odra zdobywa jednak na wyjeździe, średnia trafień u siebie to tylko 0.67 gola na mecz domowy. Opolanie na pewno będą chcieli wyjść z dołka i w końcu odnieść zwycięstwo tak u siebie, jak i w lidze.

 

Widzew zaś ma zupełnie na odwrót – 0.67 trafienia na mecz to wyjazdowa średnia łodzian. Poza własnym boiskiem drużyna Widzewa szczególnie źle radzi sobie w drugich połowach. Na wyjazdach ekipa z Łodzi nie wygrała ani jednej drugiej połowy, za to przegrała aż 5 (z 9), w tym w poprzedni weekend w Derbach Łodzi.

 

Ostatnim razem obie drużyny mierzyły się ze sobą w 2008 roku. Wówczas Widzew wygrał skromnie, 1:0. Tym razem również nie powinniśmy spodziewać się dużej ilości bramek, ponieważ obie ekipy – czy to u siebie, czy na wyjeździe – w obecnym sezonie strzelają naprawdę niewiele.

Autor: Antoni Majewski /

, Fot. 400mm.pl

Zobacz również1 liga na Facebooku