1 Liga Stats: Podsumowanie meczów barażowych

2021-06-16
Niespodzianka – GKS Tychy i Arka Gdynia odpadły w przedbiegach, a to oznacza, że w finale baraży o awans do ekstraklasy zmierzą się drużyny z piątego oraz szóstego miejsca. Nie był to szczęśliwy dzień dla faworytów – szczególnie zespołu z Tychów, który poległ w konkursie jedenastek.

GKS Tychy – Górnik Łęczna 1:1 (1:0, 2:4 p.k.)

 

Tyszanie zaczęli najlepiej, jak tylko mogli – od strzelenia bramki. Na przestrzeni całego meczu to jednak goście zdecydowanie mocniej naciskali: oddali więcej celnych strzałów, częściej atakowali, dłużej utrzymywali się przy piłce. W końcu stać ich było na wyrównanie. W dodatku zawodnicy Górnika wykonali w tym spotkaniu aż 11 rzutów rożnych. „Zielono-czarni” uderzali na bramkę tyszan średnio co około 3 minuty i 36 sekund. Zachowali przy tym przyzwoitą celność na poziomie dokładnie 32%. Choć Konrad Jałocha obronił pierwszą jedenastkę, po stronie gospodarzy zawiedli Szymon Lewicki oraz Oskar Paprzycki i to goście w finale powalczą o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej.

 

Arka Gdynia – ŁKS Łódź 0:1 (0:0)

 

Spotkanie w Gdyni obfitowało w nieco mniejsze emocje i przyniosło nam skromne zwycięstwo ŁKS-u. Prawie 4 razy częściej gdynianie wyprowadzali niebezpieczne ataki, zaliczyli 58-procentowe posiadanie piłki. To jednak nie wystarczyło. Celność na poziomie 22% także. Nie licząc strzałów zablokowanych, piłkarze drużyny gospodarzy posłali aż 12 niecelnych uderzeń, kiedy goście niesamowitą celnością na poziomie 83%. ŁKS, choć dał się zdominować i musiał dzielnie bronić, był zwyczajnie konkretniejszy.Zobacz również1 liga na Facebooku