1 Liga Stats: Podsumowanie 19. kolejki F1L

2021-03-09
19. kolejka Fortuna 1 Ligi to już przeszłość. Poprzednie dni przyniosły nam sporą ilość bramek, czyli coś, na co wszyscy liczyliśmy. Gole padły w każdym meczu, łącznie było ich 29, a średnia trafień na spotkanie wyniosła 3.22. Zobaczmy zatem, jak w liczbach prezentowały się poszczególne starcia, a przecież niespodzianek nie brakowało.

Odra Opole – Stomil Olsztyn 1:2 (1:1)

 

Mecz w Opolu należał do tych z kategorii (przynajmniej lekkich) niespodzianek. Odra przegrała ze Stomilem, choć w statystykach dominowała. Opolanie zaliczyli 67% posiadania piłki, egzekwowali aż 14 rzutów rożnych. Dokładając do kornerów rzuty wolne, łącznie zobaczyliśmy 53 stałe fragmenty. W dodatku obie drużyny kończyły to spotkanie w 10.

 

Miedź Legnica – GKS Bełchatów 3:0 (1:0)

 

To już kolejna porażka z rzędu dla bełchatowian, w dodatku 10. mecz w tym sezonie, w którym GKS nie zdobył bramki. 74% posiadania piłki i 75% skuteczności – te liczby świadczą o tym, że Miedź naprawdę mocno dominowała nad bełchatowianami i w pełni zasłużenie wygrała ten mecz.

 

Termalica Bruk-Bet Nieciecza – Sandecja Nowy Sącz 2:2 (1:0)

 

Sandecja została zepchnięta do defensywy i często musiała uciekać się do przewinień. 36 fauli nowosądeczan przyniosło drużynie aż 5 żółtych kartoników na przestrzeni całego meczu. W sumie co około 1.5 minuty sędzia musiał przerywać spotkanie w Niecieczy. Termalica na pewno nie pomogła sobie tracąc gola po trafieniu samobójczym.

 

ŁKS Łódź – Widzew Łódź 0:2 (2:2)

 

W 75. Derbach Łodzi obie ekipy podzieliły się punktami, choć Widzew do przerwy prowadził dwoma golami. ŁKS wyglądał dużo lepiej, na przestrzeni całego meczu gospodarze zaliczyli 68-procentowe posiadanie piłki. Co ciekawe, Widzew oddał tylko 6 uderzeń, 2.5 raza mniej, niż rywale, ale i tak byli w stanie wykorzystać swoje sytuacje i strzelić dwie bramki.

 

CWKS Akplan Resovia Rzeszów – Górnik Łęczna 0:1 (0:2)

 

Górnik, zgodnie z przewidywaniami, wygrał mecz z Resovią. Rzeszowianie oddali tylko jeden celny strzał na bramkę „Zielono-czarnych”. Choć w tym spotkaniu żadna ze stron nie dominowała w sposób oczywisty, lepsze sytuacje stworzyła ekipa z Łęcznej. Gracze Resovii dwa razy obijali jednak obramowanie bramki Górnika, mogą więc mówić o sporym pechu.

 

GKS Jastrzębie – Korona Kielce (2:0)

 

Pomimo przewagi w posiadaniu piłki oraz wywalczeniu aż 10 rzutów rożnych, Korona nie zdobyła ani jednej bramki. Jastrzębianie skorzystali z rzutu karnego, do którego dołożyli jeszcze jedno trafienie, wygrywając dwoma bramkami. W tym meczu również zobaczyliśmy wiele stałych fragmentów gry – łącznie 58 oraz aż 28 strzałów, z czego jedynie 9 odnalazło drogę w światło bramki.

 

Radomiak Radom – Chrobry Głogów 1:2 (0:2)

 

71% posiadania piłki, 7 celnych uderzeń, a łącznie 25, 9 rzutów rożnych… To statystyki Radomiaka Radom. Głogowianie w sumie tylko 4 razy strzelali w stronę golkipera Radomiaka, dwukrotnie robili to celnie, ostatecznie strzelili również 2 gole. Stuprocentowa skuteczność pozwoliła Chrobremu przywieźć do Głogowa komplet punktów.

 

GKS Tychy – Zagłębie Sosnowiec 3:1 (1:1)

 

Choć tyszanie stracili pierwszą bramkę w tym spotkaniu, zdołali się odkuć i wygrać z Zagłębiem. Mecz był szybki, właściwie żadna ze stron nie dominowała, jednak gospodarzom do czwartego gola zabrakło niewiele, bo jeden ze strzałów powędrował na poprzeczkę. 16 strzałów sosnowiczan nie dało jednak większej ilości goli i musieli pogodzić się oni z porażką.

 

Puszcza Niepołomice – Arka Gdynia 4:0 (0:0)

 

Do przerwy działo się niewiele, natomiast druga połowa rozwiązała worek z bramkami. Niepołomiczanie zdominowali gdynian, oddając 8 celnych strzałów przy tylko 2 takich uderzeniach gości. Arka nie ułatwiła sobie sprawy, zaliczając bramkę samobójczą. Strzał Serafina z pierwszej połowy mógł otworzyć wynik spotkania przed przerwą, jednak futbolówka odbiła się od słupka. Poza tym zobaczyliśmy sporo, aż 12, rzutów rożnych, a niepołomiczanie wykorzystali podyktowaną dla nich jedenastkę.

Autor: Antoni Majewski /

, Fot. 400mm.pl

Zobacz również1 liga na Facebooku