1/8 PP: Trzech pierwszoligowców z awansem

2019-12-05
GKS Tychy, PGE Stal Mielec i Miedź Legnica wywalczyły awans do ćwierćfinału Pucharu Polski. Tyszanie wyeliminowali ŁKS Łódź, Stal Błękitnych Stargard, a Miedź Legnica wygrała z pierwszoligowcem z Olsztyna.

Miedź Legnica - Stomil Olsztyn 1:1, rzuty karne: 4:3

Od początku mecz toczony był w żywym tempie, jednak nie przekładało się to na stuprocentowe sytuacje. W 57. minucie sędzia spotkania po analizie VAR odgwizdał rzut karny dla Stomilu Olsztyn. Do piłki podszedł Szymon Sobczak i pewnym strzałem pokonał Łukasza Załuskę. Co ciekawe, to goście byli bliżej zdobycia drugiego gola, jednak ostatecznie to Miedź w doliczonym czasie gry wyrównała stan meczu. W dogrywce Stomil również stworzył o wiele więcej sytuacji, ale piłka nie trafiła do bramki. W rzutach karnych lepsi okazali się zawodnicy Miedzi, którzy drugi raz z rzędu meldują się w ćwierćfinale!

Błękitni Stargard - PGE Stal Mielec 1:2

Podopieczni Dariusza Marca w Stargardzie szybko wyszli na prowadzenie, ale gospodarze wyrównali jeszcze przed przerwą. Błękitni potrafili zagrozić bramce Stali, jednak to pierwszoligowiec zdobył drugą bramkę. W końcówce gospodarze znów napierali, jednak dobrze w bramce spisywał się Damian Primel, który uchronił swój zespół od straty gola.  Stal ostatni raz w ćwierćfinale Pucharu Polski grała w 1995 roku.

GKS Tychy - ŁKS Łódź 2:0

GKS Tychy przez cały mecz stworzył sobie więcej sytuacji niż ŁKS. Tyszanie na prowadzenie wyszli w 74. minucie, kiedy to Wojciech Szumilas zdecydował się na płaskie uderzenie z dystansu. Błąd popełnił bramkarz ŁKS-u i to gospodarze mogli cieszyć się z gola. Kilka minut później było już 2:0, bo GKS ponownie w tym sezonie wykorzystał stały fragment gry. Piłkę z rzutu rożnego dośrodkowywał Łukasz Moneta, a do bramki trafił Marcin Biernat. Goście pod koniec meczu kilka razy obili bramkę Konrada Jałochy, ale nie potrafili zdobyć gola. GKS wyeliminował w 1/8 finału faworyta z wyższej klasy rozgrywkowej i zameldował się w ćwierćfinale pierwszy raz od 42 lat!

Losowanie par 1/4 finału Pucharu Polski odbędzie się 12 grudnia o godzinie 12:00.