1/4 PP: Pojedynek o marzenia

2021-03-02
Puszcza Niepołomice na własnym stadionie zmierzy się z Arką Gdynia o awans do półfinału Fortuna Pucharu Polski!

Drużyna z Niepołomic, aby awansować do 1/4 finału Fortuna Pucharu Polski najpierw zmierzyła się w Gdańsku z tamtejszym Jaguarem, który pokonała 1:4. W kolejnej rundzie podopieczni Tomasza Tułacza na wyjeździe pokonali 2:0 GKS Jastrzębie, a w 1/8 finału zmierzyli się z kolejną drużyną z Gdańska - tym razem z Lechią. Mecz miał odbyć się w Niepołomicach, ale ostatecznie został rozegrany w Sosnowcu i nie przeszkodziło to Puszczy na sprawieniu niespodzianki (wygrana 3:1). Arkowcy w pierwszej rundzie pokonali drugoligowy Górnik Polkowice, a w następnych fazach trafiani na pierwszoligowców. Na własnym stadionie pokonali 2:0 Koronę Kielce, a lutym 2021 pokonali 2:1 Górnik Łęczna i zameldowali się w ćwierćfinale. 

 

Obie drużyny w poprzedni weekend rozpoczęły ligowe zmagania. Arka skromnie pokonała GKS Jastrzębie, a Puszcza przegrała na wyjeździe z Apklan Resovią. Co ciekawe, dla klubu z Niepołomic jest to już trzeci ćwierćfinał w historii. W sezonie 2016/17 musieli uznać wyższość Pogoni Szczecin, a w rozgrywkach 18/19 przegrali z Miedzią Legnica. Arkowcy z kolei mają na swoim koncie dwie wygrane w Pucharze Polski (sezon 78/79 oraz 16/17), a z kolei w sezonie 2017/18 dotarli również do finału, ale przegrali. 

 

Bez względu na wynik możemy być pewni, że drużyna która awansuje wyrówna wynik Rakowa Częstochowa z sezonu 2018/19. Zawodnicy Marka Papszuna jako lider Fortuna 1 Ligi rywalizowali w 1/2 finału Pucharu Polski z Lechią Gdańsk, ale minimalnie przegrali po golu Artura Sobiecha. 

Autor: 1liga.org, Fot. 400mm.pl

Zobacz również1 liga na Facebooku