Zwycięstwo rzutem na taśmę

2017-08-06 11:32:00
Po bramce Dawida Błanik w końcówce spotkania 2. kolejki Nice 1 Ligi, piłkarze GKS Tychy pokonali 1:0 (0:0) drużynę Stali Mielec. Po dwóch seriach gier tyszanie mają na swoim koncie komplet punktów.

Przewaga tyskiej drużyny rysowała się z każdą kolejną minutą pierwszej połowy, jednak sytuacje pojawiły się w samej końcówce. W 43. minucie dośrodkowanie z narożnika pola karnego Marcina Radzewicza trafiło na głowę Błanika, ale ten strzał powędrował tuż nad poprzeczką bramki gości. Chwilę wcześniej w podobnych okolicznościach, tyle że po wrzutce z prawej strony, niecelnie główkował Łukasz Bogusławski.

Również i po przerwie ataki "Trójkolorowych" rozkręcały się z upływającym czasem. Podopieczni Jurija Szatałowa posiadali optyczną przewagę, jednak w wielu momentach brakowało jeszcze zrozumienia, czy wykończenia. W 78. minucie gry ponownie Radzewicz szukał płaskim podaniem partnerów, jednak szybko uprzedził go bramkarz Stali. Kilkadziesiąt sekund później na uderzenie zza pola karnego GKS zdecydował się Mateusz Górka, ale silny strzał podbił tuż przed Rafałem Dobrolińskim napastnik tyszan, Kamil Zapolnik.

Końcówka spotkania należała jednak do tyskich piłkarzy. W 88. minucie meczu, po tym jak po wrzucie piłki z autu przed Dawida Abramowicza, ta wyszła poza pole karne, niemal natychmiast, bez zastanowienia z powrotem wstrzelił ją w szesnastkę Radzewicz, a dobrze ustawiony Błanik bezpośrednim uderzeniem nie dał szans na skuteczną interwencję Radosławowi Majeckiemu.