Zwycięstwo nie wystarczyło

2017-06-05 08:47:00
W meczu kończącym sezon 2016/2017 Nice 1 Ligi piłkarze Zagłębia Sosnowiec pokonali GKS Tychy 2:1. Tym samym podopieczni Dariusza Banasika zajęli trzecie miejsce w tabeli.

W 9. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Tomasz Nowak, ale próbę kapitana gospodarzy obronił Igaz. Kilka minut później sytuacyjna piłka trafiła pod nogi Mateusza Grzybka, jednak uderzenie z powietrza trafiło wprost w ręce golkipera Zagłębia Wojciecha Skaby.

Dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy piłkę z narożnika w pole karne GKS wrzucali gospodarze, jednak szybko ta sytuacja przerodziła się w kontratak "Trójkolorowych". Jakub Świerczok rozegrał futbolówkę do Marcina Radzewicza, ten wygrał pojedynek o pozycję z Robertem Bartczakiem, pomknął w stronę bramki Zagłębia i sprytnym uderzeniem pokonał Skabę.

Radość z prowadzenia tyszan nie trwała jednak długo, bo cztery minuty później precyzyjny strzał Michała Fidziukiewicza zza pola karnego znalazł drogę do bramki GKS. Na przerwę obie drużyny schodziły więc z remisowym rezultatem.

W 68. minucie z 20. metra na bramkę tyszan uderzał Tomasz Nowak, ale piłka zatrzymała się na poprzeczce. W odpowiedzi futbolówkę z rzutu rożnego w szesnastkę sosnowiczan wrzucał Radzewicz, a tam główkował minimalnie niecelnie Świerczok.

Decydujący głoś w tym pojedynku należał jednak do Zagłębia. W 74. minucie futbolówkę ręką we własnym polu karnym dotknął Daniel Tanżyna, a szansy z jedenastu metrów nie zmarnował Nowak, który płaskim i lekkim strzałem pokonał Igaza.