Zmiennicy dali trzy punkty!

2017-10-08 09:08:00
Nie udała się daleka wyprawa Stali Mielec do Suwałk. Gospodarze wygrali 2:0 i odnieśli drugie zwycięstwo na własnym stadionie.

Od początku spotkania gospodarze próbowali zaskoczyć bramkarza Stali uderzeniami z dystansu. Goście odpowiedzieli ze stałych fragmentów gry. Najpierw z wolnego uderzał Mateusz Gancarczyk, a potem Getinger. W obu przypadkach piłka minimalnie minęła bramkę Wigier.

Aktywny od samego początku w szeregach gospodarzy, który kilkukrotnie próbował pokonać Strączka z dystansu, ale młody golkiper gości nie dał się pokonać. Przed przerwą Wigry mogły wyjść na prowadzenie. Po indywidualnej akcji przed szansą staną Iorga, ale przestrzelił.

W drugie połowie odważniej zaatakowali gracze Artura Skowronka. To przyniosło efekt w 55. minucie meczu. Rybicki zwiódł obrońcę gości i z linii pola karnego oddał strzał, a piłka zatrzepotała w siatce. Po bramce przewagę zdobyli gospodarze, którzy kontrolowali wydarzenia na boisku.

W doliczonym czasie gry Wigry zdobyły drugiego gola. Klimala zagrał do Obsta, a ten pokonał bramkarza Stali.

Wigry Suwałki - Stal Mielec 2:0 (0:0)

1:0 Rybicki 55'

2:0 Obst 90'

Żółte kartki: Sokołowski - Grodzicki, Leandro, Gancarczyk.

Sędziował: Łukasz Bednarek (Koszalin).

Widzów: 1000.

Wigry: Łukasz Budziłek -  Rafał Remisz, Adrian Jurkowski,  Kamil Kościelny,  Artur Bogusz, Serhij Pyłypczuk, Patryk Sokołowski, Mateusz Radecki (78' Robert Obst), Damian Gąska, Laurențiu Iorga (46' Mariusz Rybicki), Maciej Radaszkiewicz (63' Patryk Klimala).

Stal: Rafał Strączek - Dominik Sadzawicki, Rafał Grodzicki, Krzysztof Kiercz, Leandro, Łukasz Wroński, Piotr Marciniec (72' Tomasz Swędrowski), Krystian Getinger (72' Przemysław Lech), Michał Janota (83' Szymon Przystalski), Maksymilian Banaszewski, Mateusz Gancarczyk.

Autor: 1liga.org, Fot. Wigry Suwałki