Zmiany w górze tabeli

2017-10-09 09:23:00
W niepełnej, 12. kolejce Nice 1 Ligi rozegrano cztery spotkania. Wystarczyło to jednak, by w czołówce tabeli doszło do zmian.

W piątek Miedź Legnica podejmowała u siebie GKS Tychy. Oba zespoły liczyły na przełamanie złej passy. Piłkarze z Legnicy przystępowali do meczu po trzech kolejnych porażkach z rzędu i 270 minutach bez strzelonego gola. Tyszanie z kolei nie wygrali na wyjeździe od pięciu spotkań i po meczu z Miedzią ta passa wydłużyła się do sześciu. Gospodarze trzy punkty zawdzięczają po indywidualnej akcji Jonathana de Amo, który od połowy popędził sam z piłką i pokonał bramkarza GKS-u.

">

W Opolu mieliśmy deja vu. Był deszcz, grząska murawa, faul na Naziołku, karny i wygrana Odry 1:0 po golu Skrzypczaka. Tym razem beniaminek pokonał Drutex-Bytovię Bytów. Skromna wygrana pozwoliła Odrze wrócić na fotel lidera. Dla "Czarnych Wilków" była to już trzecia porażka z rzędu. Bez Janusza Surdykowskiego ani rusz...

Chojniczanka Chojnice przystępowała do meczu z Górnikiem Łęczna jako jedyny niepokonany u siebie zespół Nice 1 Ligi. Podopieczni Krzysztofa Brede podtrzymali świetną passę. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. Tym samym Radosław Janukiewicz nie puścił gola w lidze już od 351 minut!

Stal wybrała się w daleką podróż do Suwałk pamiętając wynik z poprzedniego sezonu. Wtedy gospodarze wygrali aż 6:0. Od pewnego czasu jednak Wigry nie potrafiły wykorzystać atutu własnego boiska. Z ośmiu spotkań, tylko jedno zakończyło się zwycięstwem. Jednak w sobotę gospodarze schodzili po meczu w doskonałych humorach. Wygrana 2:0 i wyjście ze strefy spadkowej.

Na kolejne emocje związane z 12. kolejką poczekamy do środy 18 października. Wtedy to zostanie rozegranych pozostałych pięć spotkań Nice 1 Ligi.

Autor: 1liga.org, Fot. Odra Opole/Miedź Legnica