Złote Buki rozdane

2017-12-12 13:37:00
W trakcie uroczystej gali wręczono nagrody przyznawane przez kibiców GKS-u Katowice, czyli „Złote Buki”. W kategorii "Piłkarz Roku" zwyciężył Alan Czerwiński.

Tegoroczna edycja plebiscytu była już dziesiątą w historii. Podobnie jak przed rokiem uroczysta gala odbyła się w Sali Audytoryjnej Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach. - Kilka lat temu prezydent Katowic Marcin Krupa wypowiedział kilka znamiennych zdań o wielosekcyjnym GKS-ie, które mieniły się jak spełnienie marzeń o powrocie do potęgi. Wydawało się, że to marzenie odległe. Udało się jednak stworzyć wielosekcyjny klub, z którego możemy być dumni. Cieszymy się, że marka GKS-u pojawia się w tylu tabelach. W pewnych aspektach jest świetnie, ale nie wszystko idzie idealnie, bo nie było oczekiwanego awansu piłkarzy. Liczę, że te słowa zmotywują naszą drużynę. Życzę wszystkim naszym sportowcom szczęścia na boisku, parkiecie i lodowisku, by mogli realizować marzenie o wielkiej GieKSie - mówił Waldemar Bojarun, wiceprezydent Katowic.

 

„Piłkarzem Roku” został – podobnie jak przed rokiem – Alan Czerwiński. Choć barwy GieKSy reprezentował tylko wiosną, to i tak zdobył największe uznanie kibiców. Tego dnia w MCK-u królowały jednak przede wszystkim piłkarki. To właśnie awans do 1 ligi naszej drużyny kobiet został uznany za „Wydarzenie Roku”.Na zakończenie gali doszło do jeszcze jednej miłej uroczystości. Najlepszy strzelec w historii piłkarskiej GieKSy i legenda klubu, Jan Furtok otrzymał z rąk wiceprezydenta Waldemara Bojaruna nagrodę specjalną, czyli SuperBuka!

Autor: GKS Katowice, Fot. GKS Katowice