Zbigniew Smółka na dłużej w FKS Stal Mielec!

2017-06-03 15:59:00
Na krótkiej konferencji prasowej prezes FKS Stal Mielec Jacek Orłowski ogłosił dzisiaj przedłużenie umowy z trenerem Zbigniewem Smółką.

Szkoleniowiec z Dolnego Śląska rozpoczął pracę w Mielcu 1 października, gdy Stal rozstała się z Januszem Białkiem w skutek złych wyników sportowych. Krótko zespół wówczas prowadził Maciej Serafiński, w tym czasie mielczanie zanotowali swoje pierwsze zwycięstwo w Nice 1 Lidze. Po tym meczu zespół przejął Zbigniew Smółka.

 

Dzisiaj Stal gra o 10. miejsce w tabeli Nice 1 Ligi piłkarskiej i nie musi angażować się w walkę o utrzymanie się na zapleczu ekstraklasy.

 

- Cieszę się, że będę mógł kontynuować rozwój tej drużyny i mam nadzieję rozwój tego klubu. Nikt nie zabroni nam marzyć - mówił Zbigniew Smółka. Zdradził też, że doszło do spotkania władz klubu i miejskich samorządowców w sprawie przyszłości piłkarskiej Stali.

 

- Stal to pierwszy klub odkąd jestem trenerem, gdzie ludzie pracujący z pasją, którzy są blisko klubu bardzo chcieli bym tutaj został. Są wspaniali ludzie w drużynie, w klubie, pracownicy. Bardzo dobrze się czuję w Mielcu - przekazywał Smółka.

 

- Jest tu wielu kibiców starszego pokolenia, którzy znają się na piłce, wielu kibiców wiernych, sprawiedliwych, którzy zawsze są z nami - dodawał. Podkreślał, że do zrobienia w Mielcu jest bardzo dużo.

Autor: Stal Mielec, Fot. Stal Mielec