Zapowiedź: Zagłębie Sosnowiec – Podbeskidzie

2018-05-19 09:19:00
Wicelider tabeli, Zagłębie Sosnowiec podejmie na własnym terenie Podbeskidzie Bielsko-Biała. Początek spotkania o 18:00.

Zagłębie Sosnowiec, zespół który obok Miedzi Legnica z racji zajmowanego miejsca jest na ten moment najpoważniejszym kandydatem do awansu. Ekipa Dariusza Dudka do rundy wiosennej podchodziła z pozycji siódmej, ze stratą siedmiu punktów do miejsca premiowanego. To świetnie obrazuje wysoką formę sosnowiczan w tym roku – siedem punktów straty zamienionych zostało na dwa przewagi i na trzy mecze przed końcem powrót do Ekstraklasy jest na wyciągnięcie ręki. 

 

Na własnym terenie Zagłębie jest zespołem trudnym do zatrzymania. W 15 meczach na Stadionie Ludowym ekipa Dariusza Dudka wygrała dziesięć razy, jeden raz zremisowała, cztery razy przegrała. Spośród wszystkich pierwszoligowych ekip jest w meczach u siebie najlepsza. Własny teren to na pewno duży atut sosnowiczan. Wiosną tylko raz schodzili pokonani na własnym terenie. Sposób na defensywę Zagłębie znalazła Miedź, która wygrała 0:2.  Kurs w Fortunie, że Zagłębie strzeli dziś bramkę, wynosi 1.16.

 

Podbeskidzie przez długi czas było niepokonane w lidze na wiosnę. Jednak w ostatnich dwóch spotkaniach Górale zanotowali dwie porażki. W tabeli Podbeskidzie zajmuje 11. pozycję. Spośród wszystkich zespołów występujących w lidze, TSP ma na swoim koncie najwięcej remisów - 13.

 

W poprzednim spotkaniu obu drużyn zakończył się bezbramkowym remisem. Kurs w Fortunie, że dziś padnie taki sam wynik, wynosi 8.1.

Autor: Podbeskidzie, Fot. Podbeskidzie