Zapowiedź: Zagłębie Sosnowiec – Drutex-Bytovia

2018-05-09 13:06:00
Tylko punkt dzieli Zagłębie od miejsca premiowanego awansem do ekstraklasy. W środę ekipa Dariusza Dudka podejmie niepokonaną od czterech spotkań Drutex-Bytovię. Początek meczu o 18:00.

Pierwsze starcia pomiędzy zespołem Zagłębia, a Drutex-Bytovią miały miejsce już w II lidze grupie zachodniej. Dokładnie był to sezon 2011/12. Obie ekipy na swojej drodze spotkały się 11 razy. W tych spotkaniach aż 7 razy padł wynik remisowy! Kurs w Fortunie, że w środę do przerwy również będzie remis, wynosi 2.07.

 

Zagłębie wygrało ostatnie 4 z 5 spotkań. Podopieczni Dariusza Dudki zwyciężyli z Chrobrym Głogów, Stalą Mielec, Chojniczanką i Rakowem. Ostatnią porażkę zanotowali 22 kwietnia w starciu z Wigrami Suwałki. Dzięki temu Zagłębie ma tylko punkt straty do miejsca premiowanego awansem.

 

Bytowiacy również znajdują się w dobrej formie. Od czterech spotkań Drutex-Bytovia zachowuje czyste konto i w tym czasie zwyciężyła z Rakowem, GKS-em Tychy, Odrą Opole i zremisowali z GKS-em Katowice. Dzięki temu „Czarne Wilki” zbliżyły się do środkowej strefy tabeli i w ich zasięgu jest 10 miejsce, które obecnie zajmuje Podbeskidzie Bielsko-Biała. Kurs w Fortunie, że Zagłębie nie strzeli bramki, wynosi 4.55.

 

Jesienią w Bytowie mecz zakończył się remisem 2:2.

Autor: Drutex-Bytovia/Zagłębie Sosnowiec, Fot. Drutex-Bytovia