Zapowiedź: Zagłębie – Raków Częstochowa

2018-04-11
O 19:00 na Stadionie Ludowym spotkają się zespoły Zagłębia Sosnowiec i Rakowa Częstochowa.

Każdy kibic, który pojawił się na spotkaniu z zespołem z Opola nie żałował przybycia na Kresową. Dopisała pogoda, a także piłkarze, którzy stanęli na wysokości zadania i pokonali Odrę. Styl jeszcze wymaga kilku korekt, ale najważniejsze, że komplet "oczek" pozostał w Sosnowcu. Popis swoich umiejętności pokazał Vamara Sanogo, który ułożył sylwetkę w bardzo nietypowy sposób i pokonał stojącego między słupkami Mateusza Kuchtę. "Vams" w przeciągu całego spotkania mógł kilka razy trafić do bramki gości, jednak prawdziwą amunicję trzyma na środę.

 

Częstochowianie do najbliższego pojedynku przystępują w dobrych nastrojach. Po trzech meczach bez zwycięstwa, beniaminek w końcu zainkasował pełną pulę. RKS pokonał na wyjeździe aspirującą do awansu Stal Mielec 3:2. Gole dla Rakowa zdobywali Dariusz Formella, Adam Radwański i Adam Czerkas. Dwaj pierwsi dołożyli jeszcze po asyście. Jednak kibice drżą o zdrowie tego trzeciego.

 

W rundzie jesiennej podczas pierwszej konfrontacji obydwóch drużyn padł remis 2:2. Do przerwy prowadzili goście po trafieniach Szymona Lewickiego. Po zmianie stron go głosu doszedł RKS. Najpierw kontaktowego gola zdobył Lukas Duriska, a wyrównał Tomasz Wróbel. W dzisiejszym spotkaniu na starcie podział punktów nikogo nie zadowoli. Kurs w Fortunie na przedział goli 4+ wynosi 3.4. 

 

Ciekawostką pozostaje fakt, że jeśli Zagłębie pierwsze strzela bramkę u siebie, to nie przegrywa. Kurs w Fortunie, że gospodarze strzelą dziś pierwszego gola wynosi 1.78.

Autor: Zagłębie/Raków, Fot. Raków Częstochowa

Zobacz również1 liga na Facebooku