Zapowiedź: Wigry Suwałki – Warta Poznań

2018-09-14
Wigry Suwałki i Warta to zespoły znajdujące się obecnie na dwóch różnych biegunach. Gospodarze jutrzejszego meczu wygrali trzy ostatnie spotkania, natomiast poznaniacy czekają na zwycięstwo już od pięciu kolejek.

W przeciwieństwie do Warty, suwalski klub odpoczywał podczas ostatniego zgrupowania reprezentacji, ze względu na powołania do kadry U-20 Pawła Olszewskiego i Damiana Pawłowskiego.

 

Zespół Kamila Sochy przed przerwą zaliczył serię trzech zwycięstw, nad Bruk-Betem Niecieczą, Stomilem Olsztyn i Garbarnią Kraków. Dorzucając do tego zwycięstwo w 1. kolejce nad GKS-em Jastrzębie, dwa remisy i dwie porażki, Wigry uzbierały w ośmiu spotkaniach 14 punktów i zajmują obecnie czwarte miejsce w tabeli Fortuna 1 Ligi. Tym samym są na dobrej drodze, by poprawić rekord z zeszłego roku, kiedy to pod wodzą Artura Skowronka Wigry zakończyły sezon na historycznym, szóstym miejscu. Warta czeka na zwycięstwo od pięciu spotkań. W ostatnim meczu beniaminek z Poznania przegrał u siebie z Sandecją 1:3. Kurs w Fortunie, że Warta strzeli gola w tym meczu, wynosi 1.48.

 

Czekając na kolejny mecz ligowy, Wigry rozegrały mecz kontrolny z litewską Dainavą Alytus, wygrany przez podopiecznych Kamila Sochy 4:0. Hat-tricka w tym spotkaniu ustrzelił wypożyczony z Pogoni Szczecin Aron Stasiak. Na boisku nie pojawił się za to najlepszy strzelec naszego jutrzejszego rywala, 20-letni Słowak Martin Adamec, który z czterema bramkami na koncie zajmuje ex aequo pierwsze miejsce w klasyfikacji strzelców Fortuna 1 Ligi. Kurs w Fortunie, że Wigry strzelą gola w obu połowach, wynosi 3.

Autor: Warta Poznań, Fot. 400mm.pl

Zobacz również1 liga na Facebooku