Zapowiedź: Wigry Suwałki – Pogoń Siedlce

2018-03-10 07:36:00
W sobotę, o 16:00, suwalczanie po bardzo długiej przerwie znów zagrają na Zarzeczu! Rywalem Wigier będzie siedlecka Pogoń.

Wigry to stary znajomy Pogoni. Siedlczanie wraz z suwalczanami świętowali awans z II ligi wschodniej na zaplecze ekstraklasy. Obie drużyny mierzyły się już 15-krotnie na niwie ligowej. Z obecnego składu Nice 1 Ligi tylko z Górnikiem historia wzajemnych konfrontacji jest dłuższa.

 

Bilans dotychczasowy spotkań jest ciut lepszy dla Wigier. Drużyna z województwa podlaskiego wygrała sześć razy, przy czterech remisach i pięciu porażkach. Bramki 16-15 dla suwalczan. W rundzie jesiennej Pogoń zremisowała 0:0 z Wigrami. Kurs w Fortunie, że dokładna liczba goli wyniesie 0 to 8.6.

 

Wigry nie przegrały ligowego meczu od 1 października. W tym czasie o sile drużyny Artura Skowronka przekonały się takie drużyny jak: Stal Mielec, Podbeskidzie Bielsko-Biała czy GKS Tychy. W rolę kilera na przełomie rund wcielił się Patryk Klimala. 19-letni napastnik wypożyczony z Jagiellonii Białystok zdobył sześć bramek w ostatnich sześciu spotkaniach. Kurs w Fortunie, że Wigry strzelą gola jako pierwsze wynosi 1.68.

 

W składzie Wigier być może pojawi się Mariusz Rybicki, który w przeszłości występował w Pogoni. Po siedleckiej stronie barykady wizyta w Suwałkach będzie okazją do wspomnień dla trenera bramkarzy Andrzeja Olszewskiego. Latem z Wigier do Pogoni przeszedł Maciej Wichtowski, ale w sobotę nie zagra z powodu urazu.

 

Autor: Wigry Suwałki/Pogoń Siedlce, Fot. Pogoń Siedlce