Zapowiedź: Wigry Suwałki – Chrobry Głogów

2018-05-09 12:40:00
O godzinie 17:30 w Suwałkach rozpocznie się mecz Wigier z Chrobrym Głogów. Drużyny w tabeli są obok siebie, dzieli je tylko punkt, więc to pojedynek ważny dla obu stron. Zwycięzca pozostanie w akcji i związanych z finiszem emocjach.

Chrobry nie może wygrać od czterech kolejek. Na tę ostatnią wrócił najlepszy strzelec Mateusz Machaj, ale to nie pomogło. Teraz dodatkowo do składu po krótkiej przerwie wraca Marcel Gąsior, więc goście będą niemal w komplecie. Pomarańczowo-czarni po raz ostatni wygrali właśnie wtedy, gdy byli bardzo blisko tego kadrowego kompletu (3:1 z Rakowem Częstochowa, zabrakło wtedy tylko Roberta Mandrysza), więc może dzięki temu powróci bardzo dobra dyspozycja z pierwszej części rundy. Kurs w Fortunie, że Chrobry wygra obie połowy, wynosi 13.5.

 

Zawodnicy Wigier również nie notują ostatnio dobrej serii. Minione dwa mecze zakończyli bilansem bramkowym 0:6, ponosząc porażki z Chojniczanką Chojnice i Stalą Mielec. Fakt, że to rywale z wysokiej pierwszoligowej półki, ale takich mieli również pomarańczowo-czarni. I podobnie jak Chrobry, drużyna z Suwałk ma swoje problemy. Przed kilkoma dniami głośno było o debiucie 15-letniego Jakuba Świątka, który stał się najmłodszym na tym poziomie.

 

Poza tym w tym sezonie, zespół Artura Skowronka to prawdziwy emocjonalny rollercoaster, który po ubiegłorocznej rewolucji pierwszy raz w lidze wygrał we wrześniu, bywał w dolnych rejonach tabeli, a wiosną już bardzo blisko lidera.

 

Poprzedni mecz obu ekip w Głogowie zakończył się remisem 3:3, choć to gospodarze po 60 minutach gry prowadzili 3:0! Kurs w Fortunie, że tym razem obie ekipy strzelą bramki w obu połowach wynosi 15.

Autor: Chrobry Głogów, Fot. Chrobry Głogów