Zapowiedź: Wigry Suwałki – Chojniczanka

2018-07-27 22:33:00
W pierwszym meczu na własnym stadionie, Wigry Suwałki podejmą Chojniczankę Chojnice. Początek meczu o 17:00.

Suwałczanie mają za sobą udany start sezonu. W ubiegły weekend zdołali pokonać beniaminka z Jastrzębia-Zdroju, co w obliczu sporych zmian kadrowych w podlaskiej drużynie uznano za małą niespodziankę. – Nie ma co ukrywać, że jesteśmy bardzo zadowoleni z tego wyniku. Trudno byłoby nie być zadowolonemu, jeśli buduje się zespół w ciągu 3-4 tygodni – mówił po meczu nowy trener Wigier, Kamil Socha.

 

Przed 47-latkiem stoi trudne zadanie – musi utrzymać okrojoną z wielu wyróżniających się rok temu piłkarzy drużynę. Największe ubytki Wigier w porównaniu z ostatnią rundą to przede wszystkim obecny zawodnik Chojniczanki Serhij Pylypchuk, nowe nabytki Śląska Wrocław – Mateusz Radecki i Damian Gąska, czy powracający z wypożyczenia snajper Patryk Klimala (13 goli w zeszłym sezonie) lub środkowy pomocnik Mariusz Rybicki, od trwającego lata piłkarz Odry Opole. 

 

W ich oraz wielu innych odchodzących zawodników (w sumie aż 13) miejsce sprowadzono piętnastu kolejnych, w tym ośmiu na zasadzie wypożyczenia. Co ciekawe, średnia wieku przychodzących do Wigier piłkarzy lekko przekracza… 21 rok życia. Innym interesującym faktem jest to, że 5 z 15 tych transferów to owoce współpracy na linii Suwałki-Białystok. Jeden z nich, lewy obrońca Jonatan Straus, zdobył gola w debiucie przeciwko GKS-owi Jastrzębie. Kurs w Fortunie, że Wigry strzelą bramkę, wynosi 1.28.

 

Przejdźmy zatem do samego meczu Wigry – Chojniczanka. Oba zespoły mierzyły się dotąd dziewięciokrotnie, z czego pięć razy zwyciężali Żółto-Biało-Czerwoni, zaś cztery mecze kończyły się rezultatem korzystnym dla Biało-Niebieskich. 

 

W ostatnim sezonie Wigry nie zdołały strzelić bramki Chojniczance. Jesienią uległy u siebie 0:2, a wiosną przy ul. Mickiewicza 12 aż 0:3. Warto zauważyć, że w ostatnich trzech wyjazdach do Suwałk, z każdego Chojniczanka uchodziła zwycięsko. Kurs w Fortunie, że ekipa Przemysława Cecherza wygra obie połowy, wynosi 9.4.

 

Autor: Chojniczanka, Fot. Wigry Suwałki