Zapowiedź: Warta Poznań – Sandecja Nowy Sącz

2018-09-08
W sobotnie popołudnie na murawę stadionu w Grodzisku Wielkopolskim wybiegną ekipy poznańskiej Warty i Sandecji. Podopieczni Tomasza Kafarskiego będą chcieli podtrzymać serię spotkań bez porażki, zaś "Zieloni" spróbują pokusić się o niespodziankę.

Zawodnicy trenera Petra Němeca musieli zagrać dwa spotkania w przeciągu ostatnich kilku dni. W sobotę musieli uznać wyższość GKS-u Tychy, a bramkę na wagę zwycięstwa dla gospodarzy zdobył Kacper Piątek. W środę zaś Warta nadrabiała zaległości i mierzyła się na obiekcie Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski z Bytovią Bytów. Mecz zakończył się remisem 2-2, a gole dla klubu z Poznania zdobyli Nicklas Zulciak i Łukasz Wróbel; ten drugi umieścił piłkę we własnej bramce. Wyniki wszystkich dotychczasowych spotkań powodują, że "Zieloni" zajmują aktualnie 14. pozycję w ligowej tabeli z ośmioma punktami na koncie.

 

Swoją zwycięską serię podtrzymują zaś gracze Sandecji. W zeszłym tygodniu pokonali oni bowiem mielecką Stal, 2:0 po bramkach Macieja Małkowskiego i Mariusza Gabrycha. Była to zarówno trzecia kolejna wygrana na własnym boisku, jak i w rozgrywkach ligowych w ogóle. Ekipa pod wodzą Tomasza Kafarskiego zajmuje obecnie trzecie miejsce w pierwszoligowych zmaganiach i traci 4 punkty do liderującego Rakowa Częstochowa. Kurs w Fortunie, że Sandecja strzeli dziś gola jako pierwsza, wynosi 1.75.

 

Obie ekipy mierzyły się ze sobą już ośmiokrotnie, za każdym razem na zapleczu Ekstraklasy. Więcej, bo 4 razy wygrywała Warta. Kurs w Fortunie, że gospodarze wygrają przynajmniej jedną połowę, wynosi 2.11. Sądeczanie cieszyli się ze zwycięstwa dwukrotnie i tyle samo razy doszło do podziału punktów. Bilans bramkowy również jest na korzyść poznaniaków, którzy zdobyli 12 goli przy dziewięciu Sandecji.

 

Autor: Sandecja Nowy Sącz, Fot. 400mm.pl

Zobacz również1 liga na Facebooku