Zapowiedź: Warta Poznań – Garbarnia Kraków

2018-07-27 10:32:00
W piątek 27 lipca o godzinie 17:45 na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim piłkarze Warty zainaugurują swoje zmagania w Fortuna 1 Lidze. Rywalem Zielonych będzie zespół Garbarni Kraków.

Warciarze w piątek rozegrają swój pierwszy oficjalny mecz w 1. lidze. Wyjazdowe spotkanie 1. kolejki ze Stomilem Olsztyn zostało bowiem przeniesione na 13 września. Z kolei zespół z Krakowa ligową inaugurację ma już za sobą. W rozgrywanym na stadionie Miejskim przy ul. Reymonta spotkaniu ze Stalą Mielec piłkarze trenera Mirosława Hajdy przegrali 0:2. Kurs w Fortunie, że goście nie strzelą dziś bramki, wynosi 2.6. 

 

Bezpośrednim spotkaniom między Wartą a Garbarnią przeważnie towarzyszy sporo emocji. Kibicom obu klubów szczególnie w pamięć zapadł dwumecz barażowy o awans do 2. ligi. Po dwóch niezwykle wyrównanych spotkaniach Warta wygrała dzięki bramkom strzelonym na wyjeździe, zaś w rozgrywanym w „Ogródku” spotkaniu rewanżowym Zieloni zwyciężyli 1:0 po bramce Łukasza Białożyta z rzutu karnego w 89. minucie. Druga połowa tego meczu została ostatecznie przedłużona przez sędziego aż o 13 minut, w samej końcówce sędzia podyktował dwie jedenastki dla Warciarzy, a jeden z zawodników krakowskiego zespołu został ukarany czerwoną kartką za niesportowe zachowanie. 

 

W ostatnim, rozegranym w Krakowie spotkaniu pomiędzy obydwoma drużynami również nie zabrakło emocji. Na boisku padł remis 1:1. Kurs w Fortunie, że w piątek padnie taki sam wynik, wynosi 5.3. 

 

Piątkowy mecz zostanie rozegrany na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim. Wszystko dlatego, że stadion przy Drodze Dębińskiej nie został jeszcze dostosowany do wymogów 1 Ligi. 

Autor: Warta Poznań, Fot. Warta Poznań