Zapowiedź: Stomil Olsztyn – Zagłębie

2018-05-12
W 31. kolejce Stomil Olsztyn zmierzy się z kolejnym pretendentem do awansu do Ekstraklasy. Do Olsztyna przyjeżdża Zagłębie Sosnowiec

Olsztynianie wygrali dwa razy z rzędu i zbliżyli się do bezpiecznego miejsca na trzy punkty. W ostatnich tygodniach skutecznością błyszczy napastnik "Dumy Warmii", Artur Siemaszko. Zawodnik wypożyczony z Zagłębia Lubin strzelił już w tym sezonie 11 bramek i walczy i koronę króla strzelców Nice 1 Ligi.  

 

Stomil jeśli wygrywa, to robi to najczęściej na własnym stadionie. Aż siedem wygranych z dziewięciu miało miejsce w Olsztynie. Co ciekawe ekipa dowodzona przez Kamila Kieresia jeszcze nigdy nie wygrała na zapleczu ekstraklasy z Zagłębiem Sosnowiec. Kurs w Fortunie, że Stomil wygra przynajmniej jedną połowę, wynosi 2.1.

 

Zagłębie wiosną pnie się w ligowej tabeli. Przed startem 31. kolejki, strata do miejsca premiowanego awansem wynosi już zaledwie jeden punkt.  W ostatnich trzech spotkaniach, gracze Dariusza Dudka zanotowali komplet zwycięstw. W ostatnim meczu przebudził się najlepszy strzelec Zagłębia Sosnowiec. Szymon Lewicki trafiając do bramki Drutex-Bytovii, zdobył 12 gola w tym sezonie.  

 

Kibice Stomilu mają na pewno w pamięci ostatnie spotkanie obu drużyn. Choć po pierwszej połowie goście z Olsztyna prowadzili na Stadionie Ludowym 0:1, na koniec schodzili z bagażem pięciu bramek. Kurs w Fortunie, że dziś oba zespoły strzelą bramkę, wynosi 1.79.   

Autor: sport.egit.pl/1liga.org, Fot. Zagłębie Sosnowiec

Zobacz również1 liga na Facebooku