Zapowiedź: Stomil Olsztyn – Ruch Chorzów

2018-03-10 07:45:00
W sobotę Stomil Olsztyn rozegra drugą wiosenną kolejkę Nice 1 Ligi. Przeciwnikiem olsztynian będzie drużyna Ruchu Chorzów, bezpośredni rywal w walce o utrzymanie na zapleczu Ekstraklasy. Na trybunach zapowiada się komplet publiczności.

Podopieczni Kamila Kieresia nie zaczęli dobrze piłkarskiej wiosny. Z Bielska-Białen „Duma Warmii” wróciła bez punktów.

 

W zupełnie innych nastrojach są piłkarze z Chorzowa, bo na własnym stadionie bez problemów pokonali 2:0 Drutex-Bytovię, po samobójczym trafieniu Michała Stasiaka i bramce pozyskanego z Legii Warszawa Mateusza Majewskiego.

 

Ze względu na warunki pogodowe, mecz w Olsztynie stał pod znakiem zapytania, ale do środy klub rozwiał wątpliwości i zgłosił w PZPN-ie chęć rozegrania meczu.

 

Patrząc w tabelę, nie sposób nie dostrzec podobieństw między Ruchem a Stomilem. Przede wszystkim obie ekipy znacznie lepiej radzą sobie na własnym stadionie. 5 z 6 wygranych olsztynianie odnieśli na swoim terenie. Kurs w Fortunie, że gospodarze wygrają przynajmniej jedną połowę wynosi 1.66.

 

Sobotnie spotkanie ze Stomilem będzie 18. potyczką obu zespołów. Dużo lepszym bilansem mogą się pochwalić „Niebiescy”, którzy wygrali osiem spotkań, siedem zremisowali i tylko dwa przegrali. W ostatnim meczu obu zespołów górą był Ruch, a mecz zakończył się wynikiem 3:1. Kurs w Fortunie, że w sobotę Ruch strzeli dokładnie trzy bramki wynosi 8.5.

Autor: sport.egit.pl/Ruch Chorzów, Fot. Rafał Rusek/PressFocus