Zapowiedź: Stomil Olsztyn – GKS Katowice

2018-05-05 09:08:00
O godzinie 19:00 rozpocznie się mecz w Olsztynie. Stomil zagra z GKS-em Katowice.

GieKSa mimo porażki w Niepołomicach i remisu na własnym boisku z Drutex-Bytovią Bytów, utrzymała się na 2. miejscu w tabeli Nice 1 Ligi. Ma na koncie 47 punktów i naszym bezpośrednim rywalem jest Chojniczanka Chojnice legitymująca się takim samym dorobkiem. Do końca sezonu pozostało jeszcze sześć meczów, a najbliższy GieKSa zagra w Olsztynie z broniącym się przed spadkiem Stomilem. 


Piłkarze z Katowic nie ukrywali swojego rozczarowania niedzielnym remisem na Bukowej, więc na mecz z kolejnym rywalem wyjdą dodatkowo zmotywowani. - Musimy dążyć do przełamania i strzelania kolejnych bramek. Do Olsztyna jedziemy rzecz jasna z myślą o trzech punktach i bardzo na nie liczymy. Każdy z nas chce, by ten mecz odbył się jak najszybciej - mówił skrzydłowy GKS-u Wojciech Słomka. Olsztyn po 28 meczach zajmuje 17. miejsce z dorobkiem 24 punktów. Drużyna jest poważnie zagrożona spadkiem do 2 ligi, zatem przed piłkarzami trenera Kamila Kieresia końcówka sezonu, w trakcie której będą walczyć o swoje być albo nie być. 


Stomil w ostatnim meczu przegrał na wyjeździe z Rakowem Częstochowa. Co więcej - w ostatnich dziesięciu spotkaniach olsztynianie wygrali tylko raz. Na własnym boisku pokonali Puszczę Niepołomice 2:0. Natomiast w rundzie jesiennej, GieKSa w domowym starciu ograła ekipę z Warmii 3:1. Bramki dla katowiczan strzelali Mateusz Mączyński, Andreja Prokić oraz Lukas Klemenz. Kurs w Fortunie, że w sobotę GieKSa strzeli trzy bramki, wynosi 4.35.

 

Zespoły z Katowic i Olsztyna rozegrały między sobą 23 ligowe spotkania. GieKSa pokonywała rywala 10-krotnie, choć w ostatnich pięciu meczach ekipy aż cztery razy dzieliły się punktami. Kurs w Fortunie, że do przerwy będzie remis, wynosi 1.99.

Autor: GKS Katowice, Fot. GKS Katowice