Zapowiedź: Stal Mielec – Podbeskidzie

2018-06-02 12:49:00
W niedzielne południe piłkarze Stali Mielec zakończą sezon 2017/2018 Nice 1 Ligi. Powalczą o 3. miejsce w tabeli z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Przed sezonem to zespół z Bielska był wymieniany w gronie kandydatów do awansu do ekstraklasy. Szybko jednak liga te zapowiedzi zweryfikowała. Podbeskidzie okazało się być dobrym zespołem środka tabeli, którego trudno było pokonać, ale który też zbyt często remisował by plasować się w czołówce ligi. Górale to najczęściej remisujący zespół w lidze. Do tej pory gracze Adama Noconia aż 13 razy dzielili się punktami. Kurs w Fortunie, że do przerwy będzie remis, wynosi 2.

 

Stalowcy ostatecznie z awansem do Lotto Ekstraklasy pożegnali się w minionej kolejce. – Jest lekki niedosyt bo jeszcze dwa tygodnie temu mieliśmy realne szanse na awans, teraz wiemy, że tego awansu nie będzie. Też trzeba spojrzeć na to z drugiej strony. Przed sezonem nikt nie zakładał, ze Stal Mielec będzie jednym z głównych kandydatów do awansu. Jest dużo pozytywnych rzeczy, które trzeba utrzymać, negatywne wyeliminować i kroczyć dalej do przodu. To nam pozostało – mówi pomocnik Biało-Niebieskich Szymon Sobczak.

 

W ostatnim spotkaniu obu ekip, kibice zobaczyli pięć bramek, a Stal wygrała 2:3. Kurs w Fortunie, że w Mielcu piłkarze strzelą dokładnie pięć goli, wynosi 11.

 

Autor: Stal Mielec, Fot. Stal Mielec