Zapowiedź: Stal Mielec – Miedź Legnica

2018-04-11
Już w środę 11 kwietnia w Mielcu mecz, który elektryzuje wielu fanów piłkarskiej Nice 1 Ligi. Stal na Stadionie Miejskim podejmie Miedź Legnica.

Miedź ma ze Stalą rachunki do wyrównania, choć trzeba przyznać, że to rywal dla legnickiej drużyny wyjątkowo niewygodny. Pod koniec zeszłego sezonu legniczanie przegrali ze Stalą na własnym stadionie 1:2 i ten mecz w dużej mierze zaważył, że Miedzi zabrakło później 1 punktu do awansu. Już w obecnych rozgrywkach, jesienią w Legnicy, Stal „zaparkowała autokar” w we własnym polu karnym i – mimo wielu sytuacji bramkowych gospodarzy – mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Kurs w Fortunie, że dziś mecz zakończy się wynikiem 0:0 wynosi 8.1. Ale kibice Miedzi doskonale pamiętają także baraże o awans do najwyżej klasy rozgrywkowej z 1991 roku, w których jedną bramką lepsza okazała się Stal.

 

– Cieszymy się, że ten mecz jest szybko. Każdy zawodnik chce zagrać szybko by móc się zrewanżować. Wiemy też jaki jest to ważny mecz, tabela jest spłaszczona, wszyscy są blisko siebie. Będziemy chcieli zapunktować – dodaje Bartosz Nowak, który w swoim futbolowym CV ma także reprezentowanie drużyny z Legnicy. – W Miedzi doszło do wielu roszad. Mają bardzo mocną kadrę. Nie jest jednak tak, że nie można z nimi wygrać. Trzeba zagrać konsekwentnie, odważnie i jest to do zrobienia – mówi Nowak.

 

W tym sezonie Stal, podobnie jak Miedź, nie ukrywa wysokich aspiracji. Zespół z Mielca zajmuje obecnie 5. miejsce w tabeli ze stratą 6 punktów do Miedzi, ale też z jednym meczem rozegranym mniej (zaległe spotkanie z Olimpią w Grudziądzu). W minionej kolejce Stal uległa w Mielcu Rakowowi Częstochowa 2:3. W składzie Stali są byli zawodnicy Miedzi, m.in. pomocnik Bartosz Nowak i napastnik Dejan Djermanović (6 bramek). Obrońcy Miedzi będą musieli uważać także m.in. na napastnika Jakuba Araka oraz bramkostrzelnych pomocników: Maksymiliana Banaszewskiego i Szymona Skrzypczaka. Kurs w Fortunie, że Stal strzeli bramkę wynosi 1.35.

 

– Czasu na odpoczynek po meczu w Bytowie nie było wiele, ale zrobiliśmy wszystko, by zespół jak najlepiej zregenerował się przed starciem w Mielcu. Będziemy gotowi – mówi trener Dominik Nowak.

Autor: Stal Mielec/Miedź Legnica, Fot. Miedź Legnica

Zobacz również1 liga na Facebooku