Zapowiedź: Sandecja – Stal Mielec

2018-09-01
W sobotni wieczór na murawę stadionu przy ul. Kilińskiego 47 w Nowym Sączu wybiegną drużyny Sandecji i Stal Mielec. Dla wiceliderów ligowej tabeli będzie to okazja na zachowanie dystansu punktowego do Rakowa Częstochowa, zaś mielczanie spróbują awansować do czołowej piątki ligi.

Po poprzedniej kolejce nieco lepsze humory mieli podopieczni Tomasza Kafarskiego. Wygrali oni bowiem po wyrównanym spotkaniu z krakowską Garbarnią na obiekcie przy ul. Reymonta. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył z rzutu karnego Maciej Małkowski, mimo, że obie strony miały wcześniej kilka groźnych szans na otworzenie wyniku. Dzięki dotychczasowemu obrotowi spraw w pierwszoligowych zmaganiach, ekipa Sandecji zajmuje obecnie 2. pozycję w tabeli i traci 4 punkty do prowadzącej ekipy z Częstochowy.

 

"Biało-niebiescy" zaś podzielili się punktami na własnym stadionie w meczu z GKS-em Tychy. Gola dającego mielczanom prowadzenie zdobył Martin Dobrotka, a pod koniec starcia jego stan wyrównał Sebastian Steblecki. Co więcej, Stal mogła ten mecz wygrać, gdyby jeszcze w pierwszej połowie rzut karny wykorzystał Krystian Getinger. Obecnie ekipa pod wodzą Artura Skowronka zajmuje 6. miejsce w pierwszoligowej tabeli i traci zaledwie 2 punkty do "Biało-czarnych". Kurs w Fortunie, że obie drużyny strzelą bramki, wynosi 1.73.

 

Do sobotniego meczu oba zespoły podejdą w najmocniejszych składach, bowiem żaden z zawodników nie jest kontuzjowany, ani nie musi odbywać kary w związku z nadmiarem kartek. Na szczeblu centralnym Sandecja mierzyła się ze Stalą dwukrotnie, miało to miejsce w sezonie 2016/2017. Pierwsze starcie zakończyło się bezbramkowym remisem, zaś drugie wygrali "Biało-czarni" po golu Grzegorza Barana. W przeszłości barwy mieleckiego klubu reprezentowali nasi obecni zawodnicy: Marek Kozioł i Sebastian Szczepański. Kurs w Fortunie na przedział goli 2-3, wynosi 1.9.

Autor: Sandecja, Fot. 400m.pl

Zobacz również1 liga na Facebooku